Аналіз використання робочого часу менеджера в товаристві
Загальна зміна фонду робочого часу становить:
∆ФРЧ=ФРЧ2010 - ФРЧ2009=4358 людино-годин
в тому числі під впливом зміни факторів: - чисельності робітників
∆ФРЧч =(Чз - Чб) ДбТб=((19-18)228*8)/1000= 1,82 тис. год
- кількості днів, відпрацьованих робітником в середньому за досліджуваний період
∆ФРЧД=Чз (Дз - Дб)Тб=(19(233-228)*8)/1000= 0,76 тис. год
— середньої тривалості робочого дня
∆ФРЧТ=Чз *Дз (Тз-Тб)=(19*233(8-8)/1000= 4,4 тис. год
Згідно з проведеними вище розрахунками фонд робочого часу 2010 року в порівнянні з 2009 збільшився на 4358 людино-годин, в тому числі за рахунок збільшення чисельності робітників - на 1,82 тис. год; збільшення тривалості робочого періоду - на 0,76 тис. год; збільшення тривалості робочого дня - на 4,4 тис. год.
Згідно з даними таблиці 2.2.1 і форми №3-ПВ «Звіт про використання робочого часу» можна сказати що у порівнянні з 2009 роком у 2010 році на підприємстві «Готель-Писанка» значно збільшилася кількість відпусток з 472 до 1742 людино-годин. І зразу хочеться відзначити, що у 2010 році у відпустці були всі 19 працівників, а у 2009 році відпустку взяли тільки 13 працівників з 18. Збільшення тривалості і кількості відпусток є дуже ефективним, адже людині для кращої працездатності і віддачі потрібно відпочивати.
Таким чином, робочий час на підприємстві використовувався досить ефективно. У середньому одним робітником відпрацьовано 233 дні в 2010 році, що на 5 днів більше ніж у попередньому.
Керівник ТзОВ „Готель-Писанка» займається напруженою інтелектуальною працею, для якої є характерним використання в роботі трьох основних блоків:
- блок накопичення і обробки нової інформації
- блок віддачі і розподілу інформації
блок відпочинку і релаксації.
Порушення пропорцій між даними блоками або ігнорування одного з них призводить до зменшення працездатності, а отже, ефективності праці. Підтримка режиму стійкого особистого і організаційного розвитку в довгостроковій перспективі, високого рівня здоров'я і творчої активності шляхом оптимального поєднання режимів функціонування і розвитку є основною умовою стабільної роботи готелю „Писанка»
Дослідження виявило основні причини, що примушують керівника ТзОВ „Готель-Писанка» витрачати час дарма:
ü телефонні дзвінки особистого призначення
ü відвідувачі (непланові або особистого характеру)
ü погано організований обмін інформацією між підрозділами.
ü проблеми з комп'ютерним устаткуванням.
ü зміна черговості робіт, що нав'язується колегами.
ü недолік організаційного планування.
ü невміння слухати інших людей.
ü незадовільна організаційна структура.
ü плутанина в пошті.
ü виправлення помилок, яких можна було б уникнути.
ü нерішучість в ділових питаннях.
ü погано організовані і скоординовані збори.
ü відволікаючі чинники на робочому місці.
ü надмірна офісна бюрократія.
ü даремні дискусії про свою роботу і роботу інших.
Багато управлінців і менеджерів, що працюють в ТзОВ „Готелі-Писанка», вважають за краще самим виконувати те, що могли б доручити іншим співробітникам, посилаючись при цьому на недосвідченість і некомпетентність своїх підлеглих. Це явище свідчить, скоріше, про відсутність досвіду делегування повноважень і невміння навчити персонал необхідним функціям, ніж про високі достоїнства управлінця. Роблячи менше, досягай більшого - ось головний девіз грамотного керівника. Для того, щоб заробити мільйон, одному необхідно старанно трудитися довгі роки, іншому досить зробити один телефонний дзвінок. Все залежить від вибору пріоритетів і впорядкованості дій в певному проміжку часу. Правильно делегуючи повноваження, менеджери вивільнять час для творчої роботи, а отже активніше розвиватися в потрібному напрямі.