Стратегія управління підприємством
Стратегія помірного зростання притаманна підприємствам, які зайняли тверді позиції на ринку і діють в традиційних сферах, наприклад, у невиробничій сфері - підприємства масового і швидкого харчування MacDonald’s.
Стратегію скорочення, яку керівники підприємств обирають дуже рідко, часто називають стратегією “останнього заходу”. Сутність цієї стратегії полягає в тому, що обсяги виробничої, торговельної та іншої діяльності встановлюють на нижчому рівні, ніж у минулі роки. Ця альтернатива часто передбачає переорієнтацію підприємства на інші види діяльності. Ця стратегія може охоплювати все підприємство або тільки окремі його підрозділи, тоді як інші продовжують працювати у раніше встановленому режимі.
В практичній діяльності підприємств часто має місце комбінована стратегія, що включає до себе у тому чи іншому співвідношенні елементи попередніх. В її рамках одні підрозділи підприємства розвиваються швидко, інші - помірно, треті - стабілізуються, четверті скорочують масштаби своєї діяльності. В кінцевому підсумку, в залежності від конкретного поєднання цих підходів до вибору стратегії, буде мати місце загальне зростання, загальна стабілізація або загальне скорочення потенціалу і масштабів діяльності підприємства.
В сучасних умовах господарювання така стратегія в найбільшій мірі відповідає реальному функціонуванню підприємств.
Після реалізації стратегії керівництво підприємства повинно її оцінити.
Оцінка стратегії здійснюється шляхом порівняння результатів роботи підприємства за певний період з цілями. Процес оцінки використовується як механізм зворотного зв’язку для коригування, в разі відхилення, стратегії. Оцінка стратегії має здійснюватись системно і безпосередньо на всіх рівнях і у всіх ланках управління підприємством.