Зміст завдань щодо планово-економічної діяльності підприємства
Аналіз виконання виробничої/експлуатаційної програми за 2 (3) роки та прогнозування обсягу пропозиції послуг підприємства.
Ще два роки тому підприємство надавало невелику кількість послуг: кафе пропонувало споживачам різні види пива, гарячих напоїв, десертів. Деякий час не було динаміки обсягу надання та реалізації товарів. З’явилося питання: як зробити так, щоб об’єм продаж збільшився.
За час існування кафе було вивчено контингент відвідувачів та їх бажання. Це спонукало підприємство вносити зміни в меню. Додали різні страви, змінили обсяг послуг по місяцях року, визначили сезонні коливання та обсяг послуг у пост і святкові дні, додавши в меню вегетаріанські страви. Дивлячись на маленьку завантаженість улітку, зробили літній майданчик з телевізором для трансляції кліпів і футбольних матчів. Всі ці заходи підвищили економічну діяльність підприємства: збільшилась кількість відвідувачів, обсяг продажу.
Аналіз і планування матеріальних ресурсів.
Склад матеріальних ресурсів підприємства: приміщення, меблі, інвентар, прилади кухонні й барні. Матеріально-технічна база підприємства дуже велика, площа кухні й складського приміщення відповідає нормам,
Аналіз і планування трудових ресурсів підприємства та показників плану з праці і заробітної плати.
В цілому на підприємстві працює вісім робітників. Дві зміни. Зміна працює тиждень через тиждень по 12 годин. Виплата заробітної плати відбувається у кінці кожного тижня, офіціант отримує 90 грн. - день (630 грн. - тиждень), бармен-адміністратор та повар - 100 грн. день (700 грн. - тиждень), прибиральниця - 50 грн. отримує кожного дня. Менеджер (хазяїн бере гроші лише для виплат заробітних плат, податків, оренди, особистого прибутку для себе він не має). Преміювання відбувається за важливі ідеї, які були вжиті на практиці та принесли успіх, за додаткові часи праці. Що стосується впливу на продуктивність праці таких факторів, як обсяг діяльності, чисельність робітників, рівень їх кваліфікації, рівень механізації, можна зробити такий висновок: чисельність робітників недостатня, тому на одного офіціанта і повара лягає великий обсяг діяльності, 12-13 годин людина не спроможна працювати у доброму настрої, відчувається дуже сильна важкість, щоб потрапити до дому треба викликати самостійно таксі, яке важко знайти у пізній час, та заплатити за нього зі своєї кишені. Коли працюєш так багато годин, у такому напруженні - тиждень якби випадає з твого життя, це дуже важко сприймати фізично і морально. Продуктивність праці падає і від того, що тільки один офіціант і один бармен-адміністратор мають освіту по спеціальності, мають уявлення про культуру обслуговування, інші робітники не мають знань про те, як треба пропонувати страви, як часто треба замінювати посуд, як вирішувати конфлікти і т. ін.
Аналіз планування доходів підприємства.
Аналіз і планування доходів підприємства залежить від обліку операцій матеріально-технічного постачання. Функціонування підприємства залежить від забезпечення його продуктами харчування, напівфабрикатами, наявністю матеріально-технічної бази, кваліфікацій співробітників. Щоб виправити ситуацію постачальників товару належним чином проаналізувавши динаміку росту економіки у інших закладах харчування. Також на формування доходів значний вплив має своєчасне перепрофілювання закладу, розширення продажу товарів і розширення контингенту (студенти, працівники офісів і т. ін.) Облік пов`язано з відображенням витрат. Їх треба розрізняти: 1) економічні (матеріальні, оплата праці); 2) періодичні витрати (резервні платежі, витрати постійні, тимчасові).
Аналіз і планування поточних витрат підприємства за статтями калькуляції і видами витрат складають слідуючи статті витрат продуктів: - закупівля; - закупівля напівфабрикатів; - заробітна плата співробітників; - відрахунок на соціальне страхування та інші обов’язкові платежі від суми заробітної плати; - витрати на обслуговування устаткування, обладнання, приборів; - витрати на воду, електропостачання; - витрати від браку, інші витрати.