Загальна інформація по підприємству
КП "Івано-Франківськводоекотехпром” самостійно здійснює господарсько-оперативну діяльність з управління технологічними процесами та матеріально-технічним забезпеченням, визначає кадрову політику. Підприємство самостійно формує обсяги реалізації послуг водопостачання та водовідведення, вартість послуг, розраховує декілька варіантів тарифів і визначає оптимальний, і подає їх на розгляд та затвердження виконкому міської ради. Однак відсутній перелік документів, які є необхідними як додаток до обрахунків варіантів тарифів, які здійснює підприємство.
Виконком міської ради здійснює контроль за економічними та технічними показниками діяльності КП "Івано-Франківськводоекотехпром”, ефективністю використання майна і прибутку підприємства.
Організаційні відносини між міською владою та підприємством носять формальний, загальний і, фактично, не визначений характер. Як результат, їх можна назвати неефективними.
Схема існуючої на сьогоднішній день системи водопостачання та територія надання послуг подані на рис.2.1 Джерелами централізованого водопостачання м. Івано-Франківська є поверхневі води річок Бистриці Надвірнянської і Бистриці Солотвинської.
Рис 2.1 - Схема системи водопостачання м. Івано-Франківська
Водозабір на р. Бистриці Надвірнянській з проектною продуктивністю 50 тис. м3/добу, збудований у 1977 р. і розташований на віддалі 8 км від міста.
Водозабір на р. Бистриці Солотвинській проектною продуктивністю 40 тис. м3/добу, збудований у 1985 р. і розташований на віддалі 20 км від міста.
Сумарна продуктивність обох водозаборів становить 90,0 тис. м3/добу. Загальний обсяг піднятої та поданої у мережу води у 2009 р. становив 76,6 тис. м.3/добу (за звітними даними).
Вода від водозабору на р. Бистриці Солотвинській гравітаційно надходить на комплекс водоочисних споруд Черніївської водоочисної станції (ЧКВС), розміщеної на території с. Черніїв.
Від водозабору на р. Бистриці Надвірнянській, при необхідності, вода подається за допомогою "Берегової" насосної станції на комплекс водоочисних споруд, і на поповнення додатково збудованих на цьому комплексі водосховищ - відстійників. Призначенням водосховищ - відстійників є акумулювання запасу води на період проходження паводків. Під час паводків вода забирається із водосховища насосною станцією "Кругла” і подається на комплекс водоочисних споруд.
Комплекс водоочисних споруд Черніївської водоочисної станції (ЧКВС) складається із: контактних камер, відстійників, фільтрів та реагентного господарства. Після водоочисної станції вода гравітаційно надходить в резервуари насосної станції ІІІ-го підйому "Ботанічна" і насосної станції "Хриплин”. Насосна станція ІІІ-го підйому "Ботанічна" забезпечує подачу води в розподільчу мережу. Для створення необхідних тисків в окремих житлових масивах використовуються насосні станції IV-го підйому ВНС-4 і "Каскад”.
В системі водопостачання використовуються 8 резервуарів чистої води із збірного залізобетону загальним об’ємом 36 400 м3, що становить 48% добової подачі води у мережу. Загальна довжина трубопроводів у системі водопостачання складає близько 511,4 км.
Схема системи каналізації та територія надання послуг подані на рис.2.2.
Система водовідведення переважної частини міста - загальносплавна (до 70%), і складається із самопливних колекторів, невеликих каналізаційних насосних станцій з короткими напірними трубопроводами та каналізаційних очисних споруд (КОС). На території КОС розташована головна каналізаційна насосна станція №2 (ГКНС-2).