Основні функції контролінгу
Зважаючи на те, що контролінг є підсистемою управління підприємством і переслідує надання підтримки та допомоги керівнику, то контролінг можна класифікувати одночасно як концепцію управління підприємством орієнтовану на ефективне і довгострокове функціонування в сучасному економічному середовищі. В ході гнучкої діяльності підприємство постійно знаходиться під дією організаційних, фінансових, інвестиційних та інших чинників, що впливають на формування його фінансово-економічного стану і одночасно зумовлюють появу різних видів контролінгу, зокрема: оперативного, стратегічного і фінансового, що використовуються в залежності від комплексу задач поставлених керівником перед службою контролінгу.
Висновки
Отже, за поданим матеріалом можна зробити такі висновки. Контролінг - це комплексна система управління підприємством, що включає в себе управлінський облік, облік і аналіз витрат з метою контролю за всіма статтями витрат, усіма підрозділами і складовими виробленої продукції або наданих послуг, а також їх планування. Контролінг являє собою в широкому значенні систему забезпечення виживання підприємства у двох аспектах: короткостроковому - оптимізація прибутку і в довгостроковому - збереження і підтримка гармонічних відносин і взаємозв’язків підприємства з оточуючими його сферами: природною, соціальною, господарською.
Знаходячись на перетинанні функцій обліку, контролю, аналізу і планування, контролінг займає особливе місце в інформаційно-аналітичній системі управління підприємством. Він синтезує, пов’язує в єдине ціле всі вищевказані функції, інтегрує і координує їх, не підмінюючи собою ні одну із функцій управління, переводить управління підприємством на якісно новий рівень.
Процес вироблення варіантів управлінських рішень входить до найбільш трудомісткої і відповідальної частини контролінгу, тому управлінський облік є невід’ємною частиною в інформаційному забезпеченні контролінгу. Функціонування контролінгу спрямовано на вироблення інформації певного обсягу, що дає керівництву змогу приймати оптимальні управлінські рішення і тим самим перешкоджати створенню кризової ситуації на підприємстві.