Організація роботи зі зверненнями громадян на підприємстві.
Звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. Дія цього Закону не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений кримінально-процесуальним, цивільно-процесуальним, антимонопольним та трудовим законодавством. Цей Закон регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення. Звернення адресуються органам або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених питань і повинно містити прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги і підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. Воно може бути усним «викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином. Оформлене без дотримання цих вимог звернення повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження. Якщо питання, порушені в одержаному зверненні, не входять до повноважень адресата, воно в термін не більше п'яти днів пересилається за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. Однак, забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржують ся.
Самостійна робота № 10
ТЕМА: Прийом делегацій.
Коли на прийом до виконкому Жовтневої районної у місті ради прибуває делегація, то залежно від обсягу делегованих створюють або робочу групу або виділяють співробітника, який буде супроводжувати делегацію по об’єктам.
Коли секретарю вже відомо про прийом делегації до виконкому, він повинен заздалегідь потурбуватися про приїзд і від'їзд відвідувачів. Секретар складає ділову і культурну програму перебування гостей, розселення, харчування тощо.
У разі прибуття іноземної делегації секретар зобов'язаний потурбуватися про перекладача.
Секретар повинен підготувати всі необхідні документи для керівника.
До іноземних делегацій та груп іноземців відносяться посадові особи та інші представники відповідних органів суб’єктів федерації іноземних держав з федеративним устроєм та адміністративно-територіальних утворень іноземних держав.
Рішення про можливість прийому іноземних делегацій та груп іноземців приймається головою райдержадміністрації.
Самостійна робота № 11
ТЕМА: Оформлення бізнес-поїздок керівника.
Підготовка відрядження керівника, а також працівників підприємства-важлива складова роботи секретаря. У Виконкомі Жовтневої районної у місті ради організацією відряджень працівників займається головний бухгалтер та інспектор відділу кадрів. Завдання на відрядження працівникам не виписують.
Успіх відрядження керівника залежить від того наскільки комфортно буде почувати себе керівник під час переїзду. А для цього треба на відмінно підготувати документи, узгодити розклад зустрічей та ін. Підготовка таких поїздок здійснюється за схемою:
)Дізнатися про мету відрядження, питання, що будуть обговорювати, зустрічі, місця відвідування;
)Підготувати проект програми відрядження, узгодити його з керівником;
)Внести корективи в нього, якщо вони є;
)Скласти перелік документів (особистих, службових, які знадобляться керівникові);
)Замовити квитки;
)Забронювати номер в готелі;
)Виписати посвідчення про відрядження
)Підготувати візитні картки;
)Перед виїздом разом з керівником перевірити за списком наявності всіх документів;
) Дати розпорядження шоферу для підготовки машини;
)Отримати від керівника завдання, які необхідно виконати за час його відсутності;