Сутність документної комунікації
При формуванні стратегії регіонального розвитку складним завданням стає визначення факторів, що пояснюють, чому одні регіони мають позитивні показники економічного, культурного, освітнього й іншого зростання, а інші найнижчі.
У даний час у рамках регіональної політики держави існує потреба та можливість розпочати діяльність для створення стійких інституційних та інфраструктурних фундаментів стимуляції розвитку регіонів України. Основоположним довгостроковим документом, на базі якого формуються пріоритети Державної стратегії регіонального розвитку, є Стратегія економічного і соціального розвитку України «Шляхом європейської інтеграції» на 2004 - 2015 рр. Серед пріоритетних напрямів стратегічного розвитку держави домінуючою складовою визначено інформатизацію економіки, розвиток телекомунікацій, удосконалення соціальної інфраструктури, введення електронного документообігу по всіх галузях регіону, тобто ті фактори, які безпосередньо впливають на активізацію всього ресурсного потенціалу регіону.
Інфраструктура - це комплекс умов (дорожня мережа, спосіб надання послуг та ін.), що скорочують накладні витрати підприємств, полегшуючи процес обміну інформацією, збільшують обертання капіталу і допомагають досягненню не тільки первинної мети - збільшення глобального попиту і зайнятості, а й підвищують ефективність функціонування всього регіону.
У 1986 році Європейською комісією було опубліковано двотомний звіт під назвою «Внесок інфраструктури у регіональний розвиток». Цей звіт продемонстрував, що інфраструктура значно впливає на регіональну продуктивність, дохід та рівень зайнятості населення.
Основною функцією інфраструктури є забезпечення переміщення людей, продукції, інформації, документів тощо, тобто все те, що забезпечує взаємодію суспільства та його життєдіяльність. Таку функцію інфраструктури зазвичай називають комунікацією. Але поняття «комунікація» має універсальний сенс, що розкривається в конкретному географічному, соціокультурному, інформаційному й інших просторах. У зв’язку з цим, в інфраструктурному забезпеченні регіону можна виділити різні типи комунікацій й визначити місце кожної з них в даному аспекті. Так, можна виділити комунікації в транспортному забезпеченні регіону, телекомунікації, екологічній інфраструктурі, соціальній та культурній інфраструктурі.
Рівень інфраструктурного забезпечення регіону залежить від пропорційності розвитку комунікацій та відповідності їх використання потенціалу території. Дослідники підкреслюють, що документна комунікація, як один з головних факторів, що сприяє розвитку регіону, може мати певний результат лише за наявності динамічного оберту інформації, що протікає по вертикалі, горизонталі і діагоналі, та має зворотній зв'язок. Документна комунікація в регіоні має галузеву спрямованість, ієрархічну структуру та відрізняється залежно від інфраструктурного призначення.
У дослідження необхідним є визначення типів документної комунікації на регіональному рівні, яка є основою управління єдиним соціально-економічним комплексом, що має потребу в інтеграції інформаційної, аналітичної, експертної, прогнозної складових роботи всіх служб і регіональних органів державної влади.