Аналіз використання фонду робочого часу
А - високий рівень ВПП .
Підприємство знаходиться в стані абсолютної рівноваги по всім складовим по відношенню з усіма критеріями оцінки.
Висновок
Виконавши дану роботу можемо зробити такі висновки, що одним з основних ресурсів виробництва, які визначають ринкову стійкість, ефективність функціонування та перспективи стратегічного розвитку, є персонал.У свою чергу рівень розвитку персоналу визначає конкурентний потенціал або конкурентні переваги виробництва за умов ринкових трансформацій.
Головним організаціонним компонентом є люди. Для того щоб визначити внутрішні складові організації, ми відповіли на такі питання: що роблять люди на виробництві, для чого вони це роблять, як вони це роблять , де вони це роблять? Давши відповіді, ми визначили внутрішні змінні виробництва: люди виконують завдання, для того щоб досягти мети (цілей), за допомогою технологій, у рамках структури організації.
У своїй сукупності люди, завдання, цілі, технологія, структура є внутрішнім середовищем організації.Усі внутрішні змінні взаємопов’язані. Зміна однієї з них певною мірою впливає на всі інші.Вдосконалення однієї змінної, наприклад, такої ,як технологія, не обов’язково означає підвищення продуктивності, якщо ці зміни позначаються негативно на іншій змінній, наприклад ,людях.
Ефективне використання структурних робочих місць приводить то таких результатів: стійке підвищення продуктивності і якості праці. Якщо використання структурних робочих місць проводиться не ефективно,то це призведе ло зниження обсягів та якості роботи.
Важливим фактором росту ефективності суспільної діяльності є наукова організація праці в управлінському апараті всіх рівнів та структур. Ціль, суть, завдання і принципи наукової організації праці для всіх категорій працюючих єдині. Головними напрямками НОП є планування на всіх рівнях управління, нормування, кооперація праці, підготовка та підвищення кваліфікації кадрів, підбір та розміщення їх, стимулювання, оцінка результатів праці тощо. Сукупна реалізація напрямків роботи дає передумову для підвищення продуктивності праці.
Впровадження чіткої наукової організації праці забезпечує вирішення наступних завдань: економічних, психофізіологічних, соціальних.
Важливими напрямками наукової організації праці керівника є: організація праці, організація трудового процесу, організація робочих місць та умов праці.
Під раціональною організацією робочого місця треба розуміти комплекс заходів, спрямованих на створення на ньому всіх необхідних умов для високопродуктивної праці за певного використання технічних можливостей. Оснащення робочого місця - це сукупність розміщеного тут основного і допоміжного устаткування.
Ефективна праця досягається при відповідному збалансуванні робочого місця.