Проектування комунікацій на підприємстві
. Формування або вибір ідеї (зародження ідеї).
. Кодування (перетворення ідеї на повідомлення з допомогою слів, жестів, інтонації).
. Вибір каналу (вибір способу передавання з допомогою телефонного, електронного зв'язку, відеострічок тощо).
. Передавання ідеї (повідомлення).
. Декодування (трансформація символів відправника в думки отримувача).
. Оцінювання та уточнення повідомлення.
. Здійснення зворотного зв'язку (відправник і отримувач міняються комунікаційними ролями).
Міжособистісні комунікації. Традиційно виникають між конкретними особами (працівниками).
Організаційні комунікації. Виникають між підрозділами, рівнями, ланками організації та між організаціями, їх особливості залежать від характеру діяльності організації, її ролі й місця в галузі, структури управління тощо.
Отже, під час здійснення різних видів комунікацій особливої ваги набуває культура спілкування - дотримування правил поведінки, етикету, передбачених міжнародним протоколом.
Переговори з діловими партнерами. Це ділова або службова бесіда, у процесі якої представники двох або більше організацій спілкуються, обмінюються інформацією, з'ясовують інтереси, потреби, концепції та позиції сторін, обговорюють і обґрунтовують свої погляди й пропозиції, висувають аргументи та контраргументи, узгоджують позиції і формулюють домовленості. Результатом проведення ділових переговорів, як правило, є укладання угод, контрактів, договорів. Договір (угода, контракт) - це офіційний документ, що передбачає взаємні зобов'язання сторін щодо інформування, постачання або придбання товару, виконання певних робіт чи надання послуг. За українським законодавством контракт обов'язково повинен укладатись в письмовій формі, підписуватись директором та головним бухгалтером.