Перспективи запровадження та розвиток управління знаннями вітчизняних промислових підприємств
Система менеджменту знань повинна забезпечуватись комп’ютерною програмою, яка би надавала можливість користування базою накопичених знань різним рівням працівників.
Передусім, визначається мета та завдання системи менеджменту знань, які необхідно реалізувати. Далі система обробляє дані за внесеним запитом, перетворює їх у відфільтровану систематизовану інформацію і надає альтернативні варіанти розв’язання проблем з їх обґрунтуванням, таким чином, забезпечуючи оптимальні прийняття та реалізацію управлінських рішень. Після цього відбувається оцінка реалізованих рішень. Цінні знання, накопичені за допомогою успішного досвіду, систематизуються та заносяться до системи. Процес закінчується використанням накопичених знань для розвитку підприємства, і знову процес розпочинається з першої фази, утворюючи замкнений цикл.
Сформована система має бути гнучкою та адаптивною, оскільки її ефективність визначається здатністю пристосування до змінних умов внутрішнього та зовнішнього середовища організації. [26]
Оскільки дана система постійно удосконалюється та оновлюється, проблема її запровадження залишається актуальною і на сьогодні. Першими інноваторами у даній сфері повинні стати великі підприємства, бо вони володіють достатнім фінансовим потенціалом і зацікавлені в удосконаленні своєї діяльності. Таким чином, можна вирішити проблему неефективного використання інтелектуальних ресурсів, та залишається ще проблема чіткого визначення цілей та задач.