Інформаційні системи компанії "Боїнг"
Компанія Boeing-один з головних виробників літаків і космічних систем в США, зі штаб-квартирами в Сіетлі, Вашингтоні.
Незважаючи на те, що Боїнг в даний час є лідером у виробництві літаків, необхідно внести деякі зміни, щоб утримати ці позиції.
В кінці 1960-х років справи у Боїнг йшли добре, але в компанії була серйозна нестача запчастин, яка заважала виробництва (близько 2500 - 5000 в місяць)
З 1966 до середини 1980-х років в Боїнг було встановлено 15 великих інформаційних систем, не рахуючи дюжини маленьких. Інформаційні системи допомогли Боїнгу вирішити проблему з нестачею запчастин. Боїнг створював острова автоматизації. У інформаційних систем були проблеми зі зворотним зв'язком і передачею даних один одному.
Зміна ситуації на ринках космічної та військової промисловості-необхідна нова стратегія, в тому числі і в області інформаційних систем. У Боїнг впевнені, що його конкурентоспроможність на комерційному ринку авіабудування залежить від використання інформації з трьох напрямів:
. Для збільшення ринкової чутливості Боїнг. Інформаційні системи допомогли компанії:
• Конструювати за ціною, тобто створювати літаки, враховуючи витрати;
• Створювати гнучкі графіки перевезень, що дозволить перевозити товари швидше за конкурентів;
• Зробити вже існуючу техніку зручнішою без внесення великих змін.
. Отримання конкретного переваги:
• Шляхом більш ефективної після продажній підтримки;
• за рахунок створення за допомогою інформаційних технологій документації до літаків, заснованої на оригінальних даних виробництва;
• шляхом використання методів штучного інтелекту для діагностики літаків.
. Для допомоги компанії при реалізації виробництва і галузі дизайну.
Метою Боїнг в середині 1980-х років було створення збільшеного потоку інформації. Так як створення і обслуговування літаків-це дійсно інформаційний процес.
Різні острова автоматизації складалися в єдину нерозривний інформаційну структуру. Існуючі острівці автоматизації були засновані на діючій організаційній структурі. Якщо інформація повинна була використовуватися краще. Вона повинна була перетнути межі елементів організації. Один із способів-створити групи людей з відділів виробництва, проектування та ін. Замість того щоб автоматизувати традиційні способи ведення справ, була здійснена раціоналізація процесів проектування і виробництва до їх автоматизації. Боїнг став використовувати комп'ютери, де це тільки можливо.
На початку 1990-х років Боїнг переосмислив свою позицію і зробив широкомасштабне вивчення всіх процесів для вироблення нової концепції - як для ділових процесів компанії, так і для інформаційних систем у 2010 році.
Щоб визначити концепцію бізнесу. Боїнг досліджував такі фундаментальні питання:
• Які ділові процеси ми повинні використовувати?
• Яка нам для цього потрібна інформація?
• Як пов'язані процеси та інформація?
• Як керувати даними?
• Які апаратні, програмні та мережеві кошти потрібні?
Завдяки цьому безсумнівним лідером є саме ця компанія.
На прикладі цих двох компаній, чітко видно, що інформація важлива. Так само важливі інформаційні ресурси, які використовують компанії для поліпшення інформаційної системи. Від цього безпосередньо залежить діяльність організації, її успіхи і невдачі.