Чинники, що впливають на вибір форми планування
) з'являється необхідність поділу функцій під управлі-нням підприємством, і планування своєї діяльності. Поділ праці у бік відділення функцій стратегічного планування від оперативної поточної планової роботи, відділення планування від розробки та здійснення планів виробництва та реалізації продукції.
У організації планування і контролю за виконанням планів більшою мірою діють принципи поділу праці та ієрархії управління, щаблі якої визначаються організаційної структурою управління. Організаційна структура управління підприємством - ключем до розуміння методики, завдань та молодіжні організації планування.
) підвищується складність плану. Він стає комплексом різних показників, заходів, різних за характеру, термінів, виконавцям. Зростає плановий період, куди можна вкласти початок і поклала край роботи з розробки і освоєння нового вироби, придбання і нової техніки. У зв'язку з цим зростає роль тривалих перспективних планів й необхідність координації їх з середньостроковими і поточними планами [12].
) планування перетворюється на особливу сферу господарську діяльність, яка може здійснюватися за певних економічних, матеріальних умовах. Вона стає необхідною умовою функціонування фірми при що склалося рівні усуспільнення виробництва. Але ускладнення процесу планування призводить до того, що його здійснює лише велика фірма, що має при цьому відповідних фахівців, техніку. Служби внутрішньофірмового планування перетворюються на своєрідний інструмент концентрації та контролю капіталу