Використання норм праці в економічній роботі
Тісний зв'язок нормування праці з його організацією проявляється особливо помітно при вдосконалюванні поділу й кооперації праці. Для відокремлення трудових функцій, забезпечення найбільш ефективного розміщення й використання працівників треба розташовувати не тільки даними про зміст операцій, але й нормативними матеріалами про необхідні витрати робочого часу для їхнього виконання. За допомогою нормованих, витрат робочого часу вирішується завдання визначення обсягу робіт, що сполучають, при сполученні професій, виробляється вибір зон обслуговування для багатоверстатників, їхнє раціональне розміщення, визначення оптимального состава бригад, підрядних й орендних колективів, розподіл робіт усередині них. Прогресивні технічно обґрунтовані норми є основою розробки річних, квартальних, місячних виробничих планів (завдань) виробничих бригад і колективів. Кожній бригаді (колективу) виробничі плани встановлюються виходячи з технічно обґрунтованих норм і виробничих потужностей, з урахуванням запланованих заходів по росту продуктивності праці.
Вивчення трудових процесів й оцінка їх у часі на основі нормування дозволяють спроектувати оптимальну організацію робочих місць, рівномірно й взаємозалежну їхню роботу.
Досить напружені й науково обґрунтовані норми сприяють зміцненню дисципліни праці, скороченню втрат робочого часу.
Таким чином, нормування праці, що дозволяє зв'язати воєдино інтереси суспільства й інтереси трудящого, має самий безпосередній зв'язок з економічною й соціальною політикою.