Сукупність основних локальних цілей системи управління інвестиційними процесами на підприємстві
Високий рівень прибутку підприємства може досягатися при високому рівні інвестиційного ризику, що генерує загрозу банкрутства, а тому в ринкових умовах максимізація прибутку може виступати як одна з найважливіших задач інвестиційної діяльності підприємства чи критерій оцінки ефективності окремих видів його інвестицій.
Теорія стійкого економічного зростання, яка постійно розвивається, головною метою інвестиційної діяльності висуває забезпечення фінансової рівноваги підприємства в процесі його функціонування та розвитку. Реалізація цієї мети забезпечує тривалий безкризовий розвиток підприємства та поступове розширення обсягу його господарської діяльності в процесі інвестування. Разом з тим така ціль інвестиційної діяльності підприємства мінімізуючи рівень інвестиційних ризиків, пов'язаних із процесом реалізації інвестицій, не дозволяє повною мірою реалізувати всі резерви зростання рентабельності їхнього використання. Крім того механізм реалізації цієї мети недостатньо пов'язаний з коливаннями кон'юнктури інвестиційного, фінансового та товарного ринків, що змінюють умови формування інвестиційних ресурсів конкретного підприємства за заданих темпів його економічного розвитку. Таким чином, досягнення та підтримка фінансової рівноваги підприємства не може розглядатися як головна мета його інвестиційної діяльності.
Сучасна економічна теорія головною метою інвестиційної діяльності підприємства вважає забезпечення максимізації добробуту власників підприємства, що отримує конкретне вираження в максимізації ринкової вартості підприємства. Така точка зору поділяється всіма сучасними теоретиками в області інвестиційного менеджменту, тому що, на їхню думку, вона щонайкраще реалізує фінансові інтереси власників підприємства (прибуток та ризик з урахуванням фактора часу).
Виходячи з викладеного - основною ціллю системи управління інвестиційними процесами є забезпечення максимізації добробуту власників підприємства в поточному та перспективному періоді.
Головна ціль інвестиційної діяльності - забезпечення найбільш ефективних шляхів реалізації інвестиційної стратегії підприємства. У процесі реалізації основної мети механізм управління інвестиційними процесами має бути спрямований на вирішення таких найважливіших цілей:
. Забезпечення високих темпів економічного розвитку підприємства, його конкурентоспроможної за рахунок ефективної інвестиційної діяльності.
2. Забезпечення максимальної дохідності (чи прибутковості) або досягнення соціального ефекту від інвестиційної діяльності підприємства.
. Забезпечення мінімізації ризиків при впровадженні інвестицій та здійснення інвестиційної діяльності.
. Забезпечення оптимальної ліквідності інвестицій та можливостей швидкого реінвестування капіталу за зміни зовнішніх і внутрішніх умов щодо здійснення інвестиційної діяльності.
. Забезпечення достатнього обсягу інвестиційних ресурсів і оптимізація (форма та методи усіх можливих джерел) та погодженість їх структури з прогнозом.
. Забезпечення фінансової стійкості та платоспроможності підприємства у процесі інвестиційної діяльності (прогнози щодо впливу інвестиційної діяльності на рівень своєї фінансової стійкості та платоспроможності).
. Пошук ефективних шляхів прискорення реалізації діючої інвестиційної програми підприємства та інвестиційних проектів.
Усі розглянуті цілі інвестиційної діяльності взаємозалежні, взаємодоповнюючі і тому їх слід розглядати у сукупності, з урахуванням особливостей кожного з них.