Аналіз кадрової політики підприємства
Реалізація цілей і завдань управління персоналом здійснюється через кадрову політику.
Кадрова політика - це сукупність принципів, методів, форм організаційного механізму з формування, відтворення, розвитку та використання персоналу, створення оптимальних умов праці, її мотивація та стимулювання. Кадрова політика визначає генеральну лінію і принципові настанови в роботі з персоналом на довготривалу перспективу. Розвиток суспільства, організації значною мірою визначається його кадровою політикою.[13,с.38].
Основними завданнями кадрової політики на підприємстві є :
- Своєчасне забезпечення організації персоналом певної якості і кількості відповідно стратегії розвитку;
- Створення умов реалізації, передбачених трудовим законодавством прав і обов’язків громадян ;
- Раціональне використання персоналу;
- Формування і підтримка ефективної роботи підприємства.
Основними складовими кадрової політики є:
. Підбір персоналу.
. Навчання працівників організації.
. Оплати праці.
. Формування кадрового резерву.
5. Формування соціальних стосунків в організації
Кадрова політика формується з врахуванням впливу зовнішніх та внутрішніх факторів, характерних для сучасного і майбутнього.
Кадрова політика направлена на формування такої системи роботи з кадрами, яка б орієнтувалась на одержання не тільки економічного, але й соціального ефекту, при умові діючого законодавства, нормативних актів і урядових рішень.
В залежності від організації на власний чи зовнішній персонал, ступінь відкритості по відношенню до зовнішнього середовища при формуванні кадрової політики виділяють відкриту та закриту кадрову політику.
Кадрова політика формує:
- Вимоги до робочої сили на стадії найму(до освіти, статі, рівня спеціальної підготовки тощо);
- Відношення до “капіталовкладень” в робочу силу, до цілеспрямованого впливу на розвиток персоналу;
- Відношення до стабілізації колективу;
- Відношення до характеру підготовки нових працівників, перепідготовки і підвищення рівня їх кваліфікації.
Основною метою кадрової політики - це своєчасне забезпечення оптимального балансу процесів комплектування, збереження персоналу, його розвитку відповідно до потреб організації.
Механізмом реалізації кадрової політики є система планів, норм і нормативів, організаційних, адміністративних та соціальних заходів, спрямованих на вирішення кадрових проблем і задоволення потреб організації в персоналі.
Кадрова політика філії «Володимир-Волинська ДЕД» - це цілісна кадрова стратегія, яка об’єднує різні форми кадрової роботи, стиль її проведення на підприємстві та плани по використанню робочої сили. Кадрова політика підприємства спрямована на створення відповідального, згуртованого колективу, здатного своєчасно реагувати на постійно змінювані вимоги з врахуванням стратегії розвитку підприємства.
Питаннями кадрового діловодства на пiдприємствi може займатися самостійний структурний пiдроздiл підприємства - вiддiл кадрів або окрема особа, призначена наказом керівника. НА філії «Володимир-Волинська ДЕД» цим замається інспектор з кадрів.
Кадрова політика знаходить своє відбиття правилах внутрішнього розпорядку й Колективному договорі.
Підприємства філії «Володимир-Волинська ДЕД» включає:
- Цілі і завдання підприємства. Вони являють особисті та групові інтереси робітників підприємства, державний соціальний захист та її гарантії;
- Умови праці, робоче місце, оплата і оцінка праці;
- Соціальні цінності, соціальні гарантії;
Відповіді на ці питання знаходяться в кадрових документах, таких як, колективний договір та правилах внутрішнього трудового розпорядку.