Напрями удосконалення статусної мотивації
Існує чимало способів впливу на працівників в організації (крім підвищення зарплати). Важливу роль у стимулюванні працівників відіграє створення конкуренції серед персоналу. Велике значення мають дискусії, обговорення, мозкові штурми - форми взаємодії, коли люди знаходять відчуття власної цінності у фірмі. Важливими важелями у кар'єрному зростанні можуть бути також атестація, нагородження кращих співробітників, загальні корпоративні заходи. Це не тільки зберігає колектив, але й дає кожному співробітнику відчуття власної значущості, можливість росту в рамках організації.
Але, мабуть, найбільш явний і дієвий спосіб допомоги співробітникам у побудові кар'єри - професійне навчання, яке дозволяє людині оволодіти новими знаннями, навичками, перевірити себе, знайти нові можливості, тобто вибудувати професійне спрямування кар'єри.
Якщо керівники філії « Володимир - Волинська ДЕД » приділятимуть всім перерахованим факторам належну увагу, співробітники не стануть шукати "цікавого життя" в інших місцях і будуть віддавати всі свої сили та вміння своїй організації. Адже не завжди в прагненні зробити кар'єру людиною рухає бажання заробити більше грошей на новій посаді. І не завжди це прагнення пов'язано з бажанням володіти реальною владою. Деякими людьми рухає жага творчості - їм тісно у встановлених рамках їх посади. А є люди, для яких велике значення має сама можливість професійного росту.
Кар'єра співробітника в організації може будуватися у чотирьох напрямках:
бюрократичний: підвищення на посаді, зміна запобіжної відповідальності, підвищення зарплати;
професійний: підвищення компетенції, створення у людини відчуття своєї незамінності;
"сімейний": співробітники стають ніби частиною "сімейного альбому" фірми, з огляду на її історію, звички колег, беручи участь у корпоративних заходах, підтримуючи традиції.
демократичний: людина має можливість донести свою думку до вищого керівництва, до інших співробітників, він задоволений у своєму честолюбстві.
Отже, для філії «Володимир - Волинська ДЕД» можна запропонувати ввести відповідально продумане кар'єрне зростання працівників, яке в ідеалі треба вибудовувати за допомогою модулів, де оптимально поєднуються: навчання необхідним професійним навичкам, вмінням, технікам (професійні та технологічні тренінги); формування психологічної готовності до нової соціальної ролі, до більшої професійної відповідальності; результативність роботи та інші.
Якщо підприємство посилатиме людину навчатися, воно побічно даватиме йому зрозуміти, що він не байдужий, а це виховує лояльність, навіть більше - відданість фірмі і не може не відбитися на бажанні будувати свою кар'єру саме тут.
Планування й управління розвитком кар'єри вимагає від організації і працівників зусиль і разом з тим надає цілий ряд переваг як працівнику, так і організації. Для працівників це означає:
- більш високу міру задоволення від своєї роботи в організації, можливість професійного росту і підвищення рівня життя;
- більш чітке бачення особистих професійних перспектив і можливість планувати інші аспекти власного життя. Працівник повинен знати не тільки свою перспективу на короткий і довгий термін, але й те, яких показників він повинен досягнути, щоб розраховувати на просування по службі;
- можливість цілеспрямованої підготовки до майбутньої професійної діяльності.
- підвищення його конкурентоспроможності на ринку праці.
При цьому філія « Володимир - Волиньська ДЕД » одержить:
- мотивованих і лояльних працівників, які пов'язують свою професійну діяльність з організацією, і це забезпечує зниження плинності працівників і зростання продуктивності праці;
- можливість планувати професійний розвиток працівників і всієї організації з врахуванням їх особистих інтересів;
- групу зацікавлених у професійному рості, підготовлених, мотивованих працівників для просування на важливі посади.