Оцінка ефективності запропонованих заходів
Мотивація в контексті підприємства - це процес, за допомогою якого керівник спонукає інших людей працювати для досягнення організаційних цілей, задовольняючи тим самим їх особисті бажання та потреби.
Тому особливого значення набуває питання щодо визначення її ефективності в межах даного підприємства.
Оцінка ефективності мотивації праці є дуже складною, оскільки результати мотиваційного впливу залежать від множини змінних, відокремлення ролі кожної з яких є досить проблематичним.
Більшість авторів погоджуються, що оцінка ефективності мотивації праці повинна відображати ступінь досягнення тих цілей, які ставить керівництво підприємства і працівники. Цей підхід цілком логічний, адже мотивація у сфері праці - це є процес спонукання до праці з метою досягнення особистих цілей і цілей організації.
Ефективна мотивації трудової діяльності персоналу підприємства повинна: виходити з особливостей зовнішньоекономічної кон'юнктури; погодженості системи стимулювання з економічною стратегією підприємства, яка, власне, формує методологію досягнення цілей, і має бути направлена на визначення раціонального рівня доходів працівників, що приведе до високих результатів їх праці і підприємства в цілому; прогнозувати ефективність процесу мотивації праці на підприємстві, яка визначається ступенем досягнення економічних і соціальних цілей як підприємства, так і працівників, що досягається, в свою чергу, оптимальним балансом економічних і соціальних інтересів зацікавлених сторін.
На основі запропонованих заходів та напрямків покращення мотиваційної системи на філії «Володимир-Волинська ДЕД» через декілька місяців буде спостерігатися підвищення продуктивності праці, створюватиметься психологічний вплив на працівника, тобто на нього діятимуть додаткові мотиви, сила яких залежить від того наскільки він впевнений в отриманні названих благ понад встановлених при цьому середніх норм.
Таким чином, можна зробити висновок, що розроблена нами система критеріїв оцінки ефективності мотивації праці дозволить комплексно досліджувати дієвість мотиваційних важелів, сприяючи пошуку невикористаних резервів для підвищення результативності праці на філії «Володимир-Волинська ДЕД».
ВИСНОВОК
Мотивація праці людини дає змогу відновити ставлення до праці, сформувати нову свідомість у працюючих людей. Мотивація є одним із шляхів і певною стратегією подолання кризи праці. У цьому розумінні вона справляє довготерміновий вплив на працівників і має на меті зміну структури ціннісних орієнтацій та інтересів, формування відповідного мотиваційного ядра і розвиток на цій основі трудового потенціалу. Без знання проблеми мотивації та оцінки діяльності персоналу неможливо ухвалювати обґрунтовані управлінські рішення що до ефективності роботи організації.
Підприємству необхідно всіляко розвивати систему мотивації для кожного працівника, яка повинна включала в себе матеріальне та нематеріальне стимулювання праці. Система мотивації повинна бути комплексною, диференційованою, гнучкою та оперативною.
Основні завдання, які були поставлені, були розглянуті:
- проведено аналіз стану використання персоналу підприємства;
- виділено наявні на підприємстві системи трудової, статусної та іншої нематеріальної мотивації;
- проаналізували структуру заробітної плати та інших компенсаційні витрати;
- отримали практичні навички самостійного прийняття управлінських рішень;