Управління групами у процесі праці й групова динаміка в організаціях
Колектив - потужний стимул трудової активності, приносить задоволення своїм членам, ставить високі цілі, створює творчу атмосферу. Не дарма кажуть, що людина щаслива тоді, коли вона з гарним настроєм іде на роботу та з гарним настроєм повертається додому. Спільне вирішення виробничих питань зменшує стресові ситуації, підвищує інноваційний потенціал співробітників; в групі краще вирішуються суміжні проблеми, згладжуються можливі наслідки нечіткого розподілу обов'язків і неправильного керівництва, конфлікти на міжособистісному рівні.
Сучасний менеджмент складно уявити собі без такого явища як група. Те, що управляти кожною людиною персонально - заняття вкрай неефективне стало зрозуміло вже давно. Одним з найважливіших завдань, що стоять перед керівництвом фірми, є вироблення ефективних механізмів діяльності об'єднань людей тобто груп. Цілком зрозуміло, що злагоджена група фахівців має набагато більше шансів досягти успіху, на відміну від ситуації, якщо б кожна людина працювала поодинці.
Різноманітність поглядів на проблему, колективна увага до деталей, зниження ймовірності допущення помилкового рішення - це тільки початок списку переваг групової діяльності. Різноманітність гами оцінок ситуації в цьому випадку незрівнянно більше, ніж «чорно-біла палітра» кожної людини окремо. Кожна людина унікальна і ця обставина породжує не тільки переваги, але й неприємні явища, що називаються конфліктами, які в силу своєї негативної природи, знижують продуктивність роботи всієї групи.
Таким чином, виходячи з цього, можна укласти наступне - запорукою успішної діяльності будь-якої групи є вміле використання збалансованого поєднання позитивних і негативних моментів у роботі групи, в результаті якого група рухалася б по шляху творення, а не навпаки. Власне це і є метою даної роботи.