Команда ефект синергізму чи ефект ледаря
команда організація побудова
В сучасні часи все більше зростає необхідність в об’єднанні зусиль працівників організації для досягнення суспільної мети. Тому формування бізнес-команд є стратегією майбутнього в процесі створення високоефективної організації. На даному етапі розвитку менеджменту відбувається перенесення акценту з поведінки менеджерів і підлеглих їм працівників на діяльність багатофункціональних управлінських команд і робочих груп, зосереджених на вирішенні комплексних проектів і завдань.
На теперішній час існує дуже багато визначень поняття «команда». Найчастіше це явище має таке визначення: «Команда -
це спеціально підібрана група людей для об'єднання їхніх зусиль, спрямованих на розв'язання проблемної ситуації чи спільне виконання важливого завдання».
Ключове питання управління командами - їх ефективність. Ні в кого з керівників сьогодні не виникне сумнів стосовно того, що команда набагато ефективніша простої сукупності підлеглих (підрозділу, служби чи відділу). Можна сказати, що це навіть не проблема стилю управління, а питання виживання бізнесу: «…якщо ми хочемо зберігати конкурентоспроможність, то повинні заохочувати колективне підприємництво, коли ті ж зусилля дають більш високі результати в порівнянні з індивідуальними зусиллями персоналу». почали привертати пильну увагу керівників корпорацій, менеджерів усіх рівнів і професорів відомих бізнес-шкіл. Однією з причин, безумовно, є «японське диво», що змусило американські і західноєвропейські корпорації серйозно задуматись над своєю конкурентоспроможністю і провести ревізію способів організації бізнесу та методів управління персоналом. Дуже швидко стало зрозумілим, наскільки разюче ділова культура японців, орієнтованих на спільні дії і дух колективізму, відрізняються від культури американців і німців, які з дитинства вбирають в себе дух суперництва та індивідуалізму [8].
- Визначення та ознаки команди
- Правила побудови ефективної команди
- Доцільність командоутворення в організації