Особливості документної комунікації
Ми живемо в світі комунікації, 70 відсотків свого часу людина витрачає на комунікацію. Без ефективного ведення комунікації зупинилося б багато виробничих процесів. Поняття комунікаціяяк науковий термін і галузь дослідження своїм другим народженням зобов’язана XX століттю. Походить воно від латинського соmmunicatio - повідомлення, передача, бесіда, розмова. Більше того, словники свідчать, що вивчення проблем комунікації започатковано ще за часів Платона. Як і завжди в науці, різні автори абсолютно по-різному тлумачать зміст цього поняття. Соціологи розуміють під комунікацією взаємодію, тобто передачу соціальної інформації. Психологи - процеси обміну продуктами психологічної діяльності, насамперед спілкування. Кібернетики - обмін інформацією між складними динамічними системами та їхніми частинами сприймати, накопичувати та переробляти інформацію.
З огляду на зазначене можемо констатувати, що комунікація є процесом передачі інформації між суб’єктами соціальної сфери суспільства.
В сучасних умовах різко змінилося відношення до комунікації. Новий комунікативний простір породжується рівноцінними незалежними один від одного учасниками. Тільки за допомогою ефективно проведеної комунікації в сучасному суспільстві здійснюється все більше і більше подій. Суспільство стало більш залежним від комунікації. Ні в одному сторіччі не розвивалося стільки різноманітних дисциплін, пов'язаних з дією людини на людину.
В цій новій ситуації комунікація стає об'єктом дослідження, оскільки від рівня нашого знання цих процесів залежать наші результати. Перед суспільством виникає нова задача - як об'єднати в єдині типи поведінки соціальні групи з автономною поведінкою, як досягти консенсусу. Система ієрархічної комунікації, де головним компонентом був наказ, стала мінятися на систему демократичної комунікації, де основою стає переконання.
Це не тільки нові для нашого суспільства задачі, але і достатньо складні. Вони припускають набагато більший інтелектуальний рівень в системі управління.
Лауреат Нобелівської премії К. Гэлбрейт сказав про феномен, коли споживач інформації переміщається з пасивних на активні позиції, що людина хоче бути почутим. Теорія комунікації і дозволяє налагодити ці зв'язки між населенням і владою, між фірмою і клієнтом, між заводом і споживачем. На додаток до прямого зв'язку, де ми вже достатньо досягли успіху, приходить зворотній, різко підвищується роль одержувача інформації.
Основною умовою існування та розвитку суспільства є документно - комунікативна діяльність. З розвитком суспільного прогресу, ускладненням інформаційних потреб постійно зростають обсяги документних ресурсів та темпи їх доведення до користувачів. Дослідження особливостей документних масивів як динамічної багатофункціональної системи, спрямованої на задоволення комунікаційних потреб суспільства, дозволяє визначити основні фактори оптимізації їх функціонування. Так, подальший розвиток документно - комунікаційної сфери неможливий без інформаційної техніки та технологій, на впровадження яких та удосконалення засобів документування і розповсюдження інформації й націлені тематичні науково-дослідні роботи.
Відповідно до мети дослідження передбачається розглянути такі завдання:
· Розкрити сутність механізму функціонування документних комунікацій в соціумі та на рівні державної влади України;
· Простежити адаптацію документних фондів до новітніх тенденцій інформаційного суспільства;
· Виявити процеси розвитку організаційної структури документних комунікацій органів державної влади.
· Визначити тенденції розвитку механізму документних комунікацій в Україні з позиції введення електронного документообігу.
- Сутність документної комунікації
- Документний фонд як джерело документних комунікацій суспільства
- Документні комунікації, що відбуваються в органах державного управління України