Економетричні моделі в системі прогнозування
В даний час жодна сфера життя суспільства не може обійтися без прогнозів як засобу пізнання майбутнього. Особливо важливе значення мають прогнози соціально-економічного розвитку суспільства, обґрунтування основних напрямків економічної політики, передбачення наслідків прийнятих рішень. Соціально-економічне прогнозування є одним з вирішальних наукових факторів формування стратегії і тактики суспільного розвитку.
Актуальність даної теми визначається тим, що рівень прогнозування процесів суспільного розвитку обумовлює ефективність планування і керування економікою й іншими сферами.
Соціально-економічне передбачення основних напрямків суспільного розвитку припускає використання спеціальних обчислювальних і логічних прийомів, що дозволяють визначити параметри функціонування окремих елементів продуктивних сил у їхньому взаємозв'язку і взаємозалежності. Систематизоване науково обґрунтоване прогнозування розвитку соціально-економічних процесів на основі спеціалізованих здійснюється з першої половини 50-х років, хоча деякі методики прогнозування були відомі і раніше. До них відносяться: логічний аналіз і аналогія, екстраполяція тенденцій, опитування думки фахівців і вчених.
В даній роботі також розглянута роль моделі в системі прогнозуванні. Адже на основі моделі та за допомогою моделювання здійснюється прогноз. Важливу роль в процесі передбачення економічних процесів країни відіграють економетричні моделі.
Система прогнозування
- Поняття економічного прогнозування
- Процес прогнозування
- Сутність економетричної моделі
- Побудова економетричних моделей
- Приклад економетричних моделей
- Зарубіжний досвід економетричної моделі