Характеристика будівельних конструкцій підприємства
Светопроєми проектуються згідно СНіП П-а. 8-72. Природне освітлення може бути: бічне - через віконні отвори в зовнішніх стінах; верхнє - через світлові ліхтарі; комбіноване. Для природного провітрювання приміщень передбачаються стулки рам, які відкриваються, кватирки, фрамуги, які мають бути обладнані керованими зсередини приміщення пристроями. При орієнтовних підрахунках розміри світлових отворів можна визначати відповідно до відношення їх площі до площі приміщення. Підрахунок світлових отворів у відсотках до площі приміщення не враховує ряд чинників: розташування і видів світлових отворів (вікна, ліхтарі), наявності затемнення протистоячими будівлями, впливу відбитого світла залежно від забарвлення стенів і стель, світлового клімату місця споруди і так далі.
Віконні отвори повинні відповідати Госту і приймаются шириною 910, 1461, 2693; заввишки 1182, 1759, 2964, 3564 мм і ін. Вікна роблять такими, що відкриваються всередину приміщення на висоті 0,80-1,0 м-коду від підлоги. Під вікнами передбачають установку опалювальних пристроїв. При великій висоті приміщення можна прийняти двосвітне освітлення. Стулкові частини мають бути забезпечені металевими сітками.
Дверні отвори приймаються відповідно до Госту. Двері у виробничих приміщеннях роблять двостулкові шириною 1390 мм, заввишки 2352 мм і 1200X2100 мм; у адміністратівно-побутових - одностулкові 890X2100 мм; у санвузлах, душових - одноствор¬чатиє 600X2100 мм. У стінах повинні передбачатися монтажні отвори для обо¬рудованія: у тестопріготувальному відділенні 3,2X3,2; у силосному - 1,6X1,6; в.котельній - 2X2 м. Міжповерхові перекриття складаються із збірних залізобетонних елементів: ригелів і плит. В окремих випадках при наявності нестандартного устаткування і великої кількості отворів застосовуються ділянки з монолітного залізобетону.
Навантаження від заварювальних і дріжджових чанів треба враховувати при заповненні водою; навантаження від тестопріготувальних агрегатів з тестом; силосів - по фактичній вазі з мукою. Слід враховувати, що при аерозольному транспорті об'ємна маса муки підвищується. Конструювання і розрахунок залізобетонних силосів для зберігання муки на складі виробляються відповідно до вимог, передбаченими «Вказівками по проектуванню силосів для сипкий тіл» СН 302-65. При розрахунку конструкцій тимчасові навантаження умножаються коефіцієнт можливого перевантаження 1,1 -1.4.
Плити покриттів у напрямі кроку колон мають номінальну довжину 6 м-кодів і в деяких випадках 12 м. Для захисту будівлі від температурних коливань на покриття укладається шар теплоізоляції (керамзитобетон, фіброліт, пінобетон і ін.); для захисту від зволоження парами з приміщення плити покриття попередній 2-3 рази промазуються зверху бітумом. Для приміщень із значною вологістю прокладається толь, руберойд, полімерні плівки.
Термоізоляцію і пароізоляцію розраховують по методиці, викладеній в СНіП.
Крівля. По основі із цементного розчину або асфальту, укладеними по термоізоляції, настеляється 3-4 шару руберойду на бітумной мастиці. По руберойду насипається захисний шар з гравію, втопленного в бітумну мастику.
Температурний шов робиться через кожних 60-72 м-коди будівлі або приймається за розрахунком. Він розтинає стіни, перекриття і покриття по всій висоті; фундаменти не розтинаються.
Осадовий шов робиться в місці примикання два різних об'ємом будівлі з різною кількістю поверхів і навантаженнями. Він розтинає також і фундаменти. Конструкції, що несуть і захищають, для кожної частини робляться самостійними. Обгрунтування стовпчастих фундаментів з різними навантаженнями в одному місці має свої недоліки (можливість нерівномірного осідання). Більш конструктівне рішення - зміщення осей колон. При невеликій різниці в кількості поверхів і навантажень можливе обгрунтування конструкцій тієї і іншої частини будівлі на загальних колонах і фундаментах.
Підлоги. На заводах з безтарними складами муки, обладнаних тістоприготувальними і тісторозробними агрегатами, конвеєрами в хлібосховищах і експедиціях, найкращими є підлоги з керамічних плиток. У складських приміщеннях застосовуються підлоги з литого асфальтобетону. За наявності пересувного устаткування підлоги на багатьох заводах вистилають чавунними плитами. Представляють інтерес підлоги з камнелітних плит, але вони доки не набули поширення із-за високої вартості.