Характеристика будівельних конструкцій підприємства
Підлоги на грунті вимагають ущільненої підстави і бетонної подготовки (80-120 мм), підлоги на перекриттях - бетонної підготовки товщиною 30-80 мм. Керамічні плитки укладають по підготовці на цементном розчині. Підлоги ксилолітові, цементні, з литого асфальтобетона укладають безпосередньо по бетонній підготовці. Товщина підготовки використовується для прокладки стічних труб і різних проводок. Підлоги в мокрих приміщеннях (санвузлах, душових і ін.) необхідно виготовляти із ухилом до трапів і прокладкою гідроізоляції з двох-чотирьох шарів гідрозола по бітумній мастиці. У виробничих приміщеннях підлоги також бажано розташовувати з ухилом до трапів, сполучених з каналізаційною мережею. Це значно полегшить працю по миттю підлоги і поліпшить санітарний стан харчових підприємств. У адміністратівно-побутових приміщеннях підлоги встановлюють дощаті, паркетні, ксилолітові.
Сходи підрозділяються на службові і пожежні. Службові сходи розміщуються в сходових клітках з матеріалів, що не згорають: цеглини, бетону. Розміщення сходів має бути таким, щоб після контрольного пункту потоки робітників і відвідувачів розмежовувалися так, щоб на службові сходи, ведучу на виробництво, сторонні особи не могли попасти, минувши адміністрацію, а робітники могли попасти, лише пройшовши душові.
Розміри рівнів: проступи 300 мм, подступенка 150 мм; ширина маршу приймається 1150 і 1350 мм. Глибина майданчиків приймається равною ширині маршів. Ширіна двохмаршевої сходової клітки дорівнює ширині двох маршів плюс проміжок між маршами (100 мм). За умовами охорони праці кількість рівнів в марші має бути не більше 16 і не менше 3. Висота для проходу під майданчиком до виступаючих конструкцій має бути не менше 2,2 м.
Перегородки. При проектуванні слід прагнути до мінімальної кількості перегородок, оскільки вони погіршують природну освітленість і повітрообмін, перешкоджають модернізації виробництва. У ряді випадків можна робити панельні, сітчасті перегородки заввишки 2,0-2,2 м. Перегородки, як правило, розміщуються по лінії колон, рігелей; до світопройомам вони можуть примикати лише до стаціонарних імпостам, а не до заскленої частини. Перегородки роблять армовані - цегельні завтовшки 65 - 125 мм; панельні, залізобетонні, керамзітобетонні - завтовшки 80-100 мм, з тією, що цементної затирки і біленням або облицюванням плитками. Перегородки можуть виконуватися із стеклоблоков, стеклопрофіліта, особливо при освітленні іншим світлом. Пристрій дерев'яних перегородок не допускається.
Зовнішня обробка будівель. Зовнішні стіни зазвичай забарвлюються 2 рази водостійкими синтетичними фарбами. Панелі можуть поставлятися з обробленою в заводських умовах поверхнею, фанерованою керамічною або скляною плиткою, або з рельєфною обробкою. Цегельні ділянки стенів викладаються з облицювальної цеглини світлого тону або з добірної глиняної цеглини з розшиванням швів або обштукатурюються і забарвлюються під колір фасаду. Віконні рами, імпости і двері забарвлюються масляною фарбою за за 2 рази. Сталеві конструкції забарвлюються спеціальною фарбою.
Внутрішня обробка приміщень. У виробничих відділеннях стіни, перегородки, колони облицьовували на висоту 1,8 м-кодів глазурованними плитками, утворюючи так звані панелі; плоскість вище за панелі штукатуриться і білиться вапняною фарбою. На стелях із збірного залізобетону шви затираються і плоскість білиться вапняною фарбою. У складах і підсобно-виробничих приміщеннях цегельна плоскість штукатуриться; стіни, колони, стелі біляться вапняною фарбою. У коридорах і сходових клітках робляться панелі на висоту 1,8 м-кодів, забарвлені масляною фарбою, вище - клейова побілка.