Заходи щодо вдосконалення матеріального заохочення
На мою думку у робочому цеху металургійного підприємства ТОВ «СТК лтд» повинна застосовуються погодинна й відрядна форми оплати праці робітників. По відрядно-преміальній системі оплачується праця робітників грубного прольоту. Робітники, що обслуговують печі, повинні виконувати наступні роботи: заправлення печі, ремонт подини, завалку шихти й заправлення порогів, закриття й відкриття випускного й жужільного отвору, установку чавунозаливного жолоба, регулювання подачі палива, завантаження розкислювачів у піч і в ківш, відбір і підготовку проб металу й шлаків до аналізу. Премія даним робітником нараховується за якісне виконання вищевказаних обов'язків.
Тому що плавки печей починаються в одній зміні й можуть закінчуватися в наступній зміні або навіть через зміну, то виникає необхідність установити спосіб розподілу сталі, виплавленої за дану плавку між змінними бригадами, що брала участь у проведенні даної плавки (для встановлення змінного виробки). Для обліку перехідних плавок застосовують систему «норма - план», при якій місячна норма виробітку й план по печі збігаються й оплата праці робітників всіх бригад, що обслуговують печі, провадиться залежно від виконання місячного плану. При визначенні місячної виплавки стали по бригадах метал перехідних плавок розподіляється пропорційно фактичному часу, витраченому на кожну плавку. При розподілі місячного плану між печами враховується стан печей і інші моменти, що впливають на їхню продуктивність. Порушення технологічних інструкцій і інших виробничих недоглядів ураховуються при розподілі сталі між бригадами.
На мою думку праця робітників шихтового двору, міксерного відділення, повинна оплачуватися по почасово-преміальній системі. Робота цих ділянок залежить від роботи грубного прольоту.
Подача шихтових матеріалів до печей повинна бути регламентована в часі, по кількості і якості. У зв'язку з економічною нестабільністю (розрив зв'язків з постачальниками сировини, матеріалів, утруднений вихід на нові ринки збуту, криза неплатежів і т.д.) підприємство випробовує гостру недостачу сировини, матеріалів, що комплектують і ін.
Крім цього при постійно мінливих умовах роботи печей (різноманітний сортамент виплавлюваних марок стали, коливання в хімічному складі чавуну, різний характер металевої частини шихти, вік печі й ін.) практично неможливо забезпечити рівномірний випуск плавок протягом доби. Тому печі працюють за графіком, тобто випуск плавки, провадиться в міру готовності її в будь-який час доби, що веде до нерівномірної роботи всіх ділянок, пов'язаних із грубним прольотом. З огляду на всі перераховані вище фактори, працю робочих цих ділянок оплачуються за фактично відпрацьований час.
Згідно наведеного аналізу використання робочого часу були розкриті втрати за рахунок зменшення тривалості робочого дня на 0.4 години, через неявку на роботу із хвороби, збільшення відпусток і цілоденних простоїв. Усунення цих причин приведе до росту продуктивності праці.
На мою думку загальні умови преміювання робітників робітника цеху повинні бути обов'язковими для преміювання робітників всіх ділянок і служб цеху:
1. Премія нараховується за результатами роботи звітного місяця й виплачується в місяці, що випливає за звітним.
2. Премія нараховується на відрядний заробіток (тариф) за фактично відпрацьований час.
3. За роботу у вихідні, святкові дні й понаднормовий час премія нараховується на заробіток за одинарними розцінками або на одинарну тарифну ставку.