Заходи щодо вдосконалення матеріального заохочення
4. Робітником, що проробив неповний місяць у зв'язку із закликом в армію, перекладом на іншу роботу, надходженням у навчальний заклад, доглядом на пенсію, звільненням по скороченню штатів і по інших поважних причинах, виплата премії провадиться за фактично відпрацьований час у даному місяці.
5. Робітником, який проробив неповний місяць у зв'язку з арештом (у т.ч. за дрібне хуліганство), звільненням за прогул або появу на роботі в нетверезому стані, звільненням за систематичне невиконання професійних обов'язків, обумовлених трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку й звільненням з підприємства за власним бажанням за фактично відпрацьований час у даному обліковому періоді премія не дозволяється.
6. Начальникові цеху надається право позбавляти окремих робочі премії повністю або частково за порушення виробничих і технологічних інструкцій і інші виробничі недогляди: незадовільний догляд за встаткуванням, аварії й брак у роботі, допущення й несвоєчасне усунення неполадок у виробництві, невиконання завдань по роботі, забруднення, захламленность і захаращеність робочих місць і зон, неправильну організацію робіт, що викликала зайві трудові й матеріальні витрати, за псування матеріальних цінностей, за порушення вимог по техніці безпеки й охороні навколишнього середовища, у випадку повернення підприємству продукції.
7. За порушення технологічної дисципліни й зниження якості випускаємої продукції, позбавлення премії провадиться повністю або частково залежно від характеру порушення. Підставою є довідка ВТК.
8. За одне порушення вимог по техніці безпеки порушник втрачає не менш 10% виробничої премії.
9. У випадках залучення за хуліганство й пияцтво до адміністративної або кримінальної відповідальності робітники можуть бути позбавлені премій повністю або частково. При допущенні хуліганства або пияцтва, позбавлення або зниження премії провадиться в тім місяці, коли надійшло повідомлення про їх.
10. Особи, що зробили розкрадання державного майна, поряд із залученням до адміністративної або кримінальної відповідальності або застосування до них мер суспільного впливу, втрачають всіх видів премії протягом періоду встановленого адміністрацією за узгодженням із трудовим колективом або із профспілковим комітетом.
11. Повне або часткове позбавлення премії оформляється розпорядженням по цеху з обов'язковою вказівкою причин позбавлення.
12. Конкретні показники, умови й розміри преміювання робітників по ділянках передбачені основними положеннями про оплату праці робочих відповідних ділянок.
13. Підстави для нарахування премії є довідки, затверджені начальником цеху.
14. Види оплат:
- премія на погодинну оплату;
- премія на відрядну оплату;
- премія на тариф при відрядній оплаті;
- премія за економічні показники;
- премія за додатковими показниками.
15. Начальникові цеху надається право в межах утвореного фонду оплати праці з початку року, при економії ФОП цеху збільшувати, а при перевитраті знижувати частково або повністю розмір премії, передбачена основними положеннями про оплату праці робочих відповідних ділянок цеху, з урахуванням результатів роботи.
Порядок нарахування доплат.
1. Робітникам цеху, що виконує конкретні виробничі завдання, не передбачені технологічними інструкціями, ЕТКС, установлюється доплата за підвищений обсяг робіт у розмірі до 50 % тарифної ставки виконуваної роботи за фактично відпрацьований час у звітному місяці.