Інтеграція на основі відкритих інформаційних технологій. Впровадження автоматизації процесів підтримки прийняття управлінських рішень
Рис. 3.3.6 Ранжування атрибутів між собою за допомогою додаткового вікна другого рівня Weight Assessment
Примітка: режим Holistic Comparison не є обов¢язковим
. Проведення розрахунків побудованої моделі.
Для виконання цього кроку слід активізувати піктограму Calculate Model (крайня справа на інструментальній панелі основного робочого вікна) та натиснути ОК.
. Перегляд результатів проведених розрахунків.
СППP PRIME Decisions дозволяє отримати наступні підсумкові графіки та таблиці (для відображення на екрані слід активізувати в головному меню основного робочого вікна команду Windows та вибрати у вертикальному меню, що з¢явиться, відповідну команду) (рис. 3.3.7-3.3.10):
Value Intervals - інтервали значеь; Weights - ваги ( або вагомість) окремих атрибутів; Dominance - попарне порівняння альтернатив для головної цілі (домінування однієї із альтернатив у парі); Decision Rules - правила рішень.
Рис. 3.3.7 Підсумковий графік інтервалів значень Value Intervals
Рис. 3.3.8 Підсумковий графік вагомості атрибутів Weights
Рис. 3.3.9 Підсумкова таблиця попарного порівняння альтернатив Dominance
Рис. 3.3.10 Підсумкова таблиця правил рішень Decision Rules
Ефективність запропонованого шляху вдосконалення інформаційних технологій на заводі очевидна: застосування СППР PRIME Decisions довело, що безперечно найкращим рішенням є вибір банку «Райфайзен Банк Аваль», бо можливі втрати удвіччі менші, ніж в інших випадках.
ВИСНОВКИ
Досліджений в даному розділі теоретичний матеріал дозволяє зробити висновок про те, що прийняття рішень повинно розглядатися в першу чергу як процес, якій поєднує в собі дії, спрямовані на вирішення поставленого завдання в наявній чи спроектованій ситуації; діяльність суб'єкта управління, що визначає діяльність і поведінку об'єкта управління; владний акт суб'єкта управління, у якому він виражає свою волю, реалізує надані йому владні повноваження і несе відповідальність за його можливі несприятливі наслідки; психологічний акт, що являє собою результат розумової діяльності людини і її вольового зусилля; результат опрацювання інформації, у ході якої здійснюється вибір серед можливих варіантів такого, що найбільш близький до оптимального, тобто є найкращим.
У науковій літературі зустрічається як розширене, так і вузьке розуміння процесу прийняття рішень в управлінні. Розширене розуміння охоплює не тільки процес прийняття рішень, але і його виконання та контроль результатів його реалізації. У вузькому розумінні прийняття рішення - це процес, який починається з констатації виникнення проблеми та завершується вибором дії, що спрямована на її усунення.
Зазначено, що необхідність вдосконалення процесу прийняття рішень обумовлена об’єктивними факторами. Перед керівниками вітчизняних підприємств постає проблема обґрунтування та вибору управлінських рішень щодо коректування їхньої діяльності з урахуванням змін, що виникають в економічному становищі. Відсутність адекватних наукових методів підготовки та прийняття управлінських рішень на підприємствах може призвести до низки вкрай негативних наслідків у результаті зміни умов функціонування та розвитку підприємств. Помилки у макроуправлінні створюють несприятливу ситуацію для розвитку підприємницької діяльності. Низький рівень рішень у підприємництві призводить до неправильного визначення стратегій і пріоритетів, сфер і методів діяльності, цільових ринків і засобів впливу на споживачів, варіантів організації взаємодії з партнерами і власним персоналом. Зазначені особливості процесу прийняття рішень у підприємництві підвищують актуальність розробки прогресивних підходів до їх формування.
Кінцевим результатом прийняття рішення є саме управлінське рішення, яке постає, як первісний, базовий елемент процесу управління, що забезпечує функціонування господарської організації за рахунок взаємозв’язку формальних та неформальних, інтелектуальних та організаційно-практичних аспектів менеджменту.
Управлінське рішення є інструментом впливу на об’єкт управління та окремі його підсистеми, важливою ланкою формування та реалізації відношень управління в організації; складає основу реалізації кожної функції менеджменту.
В другому розділі даної роботи, досліджено діяльність Держпідприємства протипожежного та спеціального машинобудування "Прилуцький завод "Пожспецмаш", що належить до сфери управління МНС.
Аналіз економічних показників діяльності підприємства свідчить про те, що за досліджуваний період структура активів підприємства значно змінилася: питома вага необоротних активів зменшилася з 73,8% у 2009 році до 58,1% у 2011 році.