Методи аналізу та методики оцінки конкурентної поведінки підприємства
Компанія Schindler є світовим лідером по виробництву, монтажу й обслуговуванню підйомного устаткування - ліфтів, ескалаторів і рухомих доріжок. Schindler орієнтується насамперед на якість, надійність, безпеку, економічність і технологічну досконалість продукції, що поставляється.
У 90-х роках компанія Schindler почала освоювати Росію, а в 2004 році - відкрила підрозділ в Україні. [30]
Засновниками компанії Schindler в Україні є винятково європейські корпорації Schindler:
- Акціонерне товариство "Vytahy Schindler a.s."
- Акціонерне товариство "Schinac Verwaltungs AG"
Предметом діяльності Товариства є:
- продаж ліфтів та ескалаторів та супровідного устаткування;
- ремонт ліфтів та ескалаторів;
- проектна діяльність;
- виконання будівельних, будівельно-монтажних, ремонтних, пусконалагоджувальних робіт;
- зовнішньоекономічна діяльність;
- організація в країні та закордоном виставок, виставок-продажів, аукціонів, торгових послуг по зберіганню товарів, сировини, матеріалів та обладнання. [31]
Основною продукцією фірми є:
- ліфти для житлових будинків й офісів;
- панорамні, лікарняні, швидкісні, великовантажні ліфти;
- ескалатори для комерційних будинків та суспільного транспорту;
- рухомі доріжки.
До компанії Schindler звертаються клієнти, орієнтовані на якість, безпеку й одночасно на економічність - устаткування має економ-режим роботи, чим істотно заощаджується витрата електроенергії. В Україні Schindler встановлює підйомне устаткування в торгово-розважальні центри, адміністративні будинки і бізнес - центри, готелі, офісні будинки, лікарні, житлові будинки всіх типів, об'єкти суспільного транспорту - аеропорти та вокзали.
Розглянемо структуру обсягу збуту устаткування у додатку П.
Виходячи з аналізу структури обсягу збуту, можна зробити висновки, що на ринку України найбільший попитом на даному етапі користуються: ліфти для житлових будинків й офісів, ліфти бізнес класу та ескалатори для комерційних будинків. Обсяг імпорту панорамних ліфтів та великовантажних значно нижчий причиною чого є досить висока вартість цієї продукції, але приріст саме панорамних ліфтів є самим високим у 2011 році.
Основними конкурентами для компанії Schindler на українському ринку виступають іноземні виробники ліфтового обладнання, та декілька українських виробників, які здатні конкурувати на досить високому рівні. Серед іноземних виробників слід виділити наступні підприємства: KONE Corporation (Фінляндія), THYSSEN GROUP (Німеччина), компанія GTS ELEVATOR LTD (Туреччина), Щербинський ліфтобудівний завод (Росія), «Могілевліфтмаш» (Білорусь). Серед українських виробників слід виділити: Карат-Ліфткомплект, Укрліфтсервіс, Ліфтмаркет та спільне україно-американське підприємство Otis Elevator. Також існує ряд посередницьких компаній, що імпортують в Україну обладнання відомих іноземних виробників: ТОВ "Рамирент Україна", ТОВ “Уніліфт”. Приблизний розподіл ринку цими компаніями представлений у додатку Р.
Отже найбільшу долю ринку займає компанія Otis Elevator яка є ціновим лідером в Україні. Головний конкурент ТОВ «Шиндлер» за якістю є компанія KONE Corporation займає другу позицію на ринку. Українські виробники поступаються іноземним конкурентам. Компанія ТОВ «Шиндлер» в Україні виходить на четверте місце по обсягам продажу.
Наступними елементами, що мають значний вплив на діяльність організації є закони і державні установи, що визначають правовий статус і регулювання економіки. Сюди відноситься закони і положення про безпеку й охорону здоров'я, захисту навколишнього середовища, захисту інтересів споживача, про оплату, фінансовий захист і багато інших. Основні закони та нормативні акти, якими регулюється діяльність підприємства наведені в додатку С.
Організації зобов'язані виконувати не тільки вимоги законів, але і ряду державних установ, що стежать за виконанням законів і видають свої розпорядження. Діяльність всіх підприємства, в тому числі і ТОВ «Шиндлер» перевіряється такими державними установами:
· Державна податкова інспекція - перевірка сплати податків, платежів та зборів до держаного та місцевого бюджетів;
· Управління статистики - перевірка звітності;
· Фінансовий відділ Міської Ради - ціноутворення, рівень цін;
· Енергонагляд - використання електроенергії;
· Міськводоканал - використання водних ресурсів;