Формування стратегії конкурентної поведінки підприємства на прикладі ТОВ «ШИНДЛЕР»
Підвищення якості сервісу товару є однією з умов фактичного задоволення потреб покупців і реалізації стратегії організації шляхом продажу товару.
Компанія ТОВ «Шиндлер» надає достатній рівень сервісу своїм клієнтам:
ü підприємство обов’язково самостійно проводить митну очистку імпортованої продукції;
ü виконує монтаж та пусконалагоджувальні роботи;
ü виконує технічне обслуговування обладнання;
ü надає один рік гарантійного безкоштовного технічного обслуговування устаткування.
Для підвищення якості сервісу своєї продукції з метою удосконалення конкурентної стратегії ТОВ «Шиндлер» повинно реалізовувати наступні заходи:
Ø розширювати об'єм технічних консультацій при продажі товарів;
Ø скорочувати час постачання запасних частин;
Ø скорочувати час підготовки супровідної документації - технічного паспорту з характеристиками продукції та технічного завдання на проектування шахти ліфту;
Ø підвищувати швидкість реагування на аварійні виклики.
Всі вищенаведені заходи сприятимуть підвищенню довіри та прихильності споживачів до продукції компанії, що в свою чергу буде зміцнювати її конкурентну позицію.
Розробка і використання інноваційних технологій є невід'ємною частиною роботи корпорації Шиндлер. Можна виділити ряд переваг і позитивних результатів, яких домоглася компанія використовуючи інноваційні технології:
- економічність - сучасні системи споживають менше електроенергії (на30-50%);
- безпека - сучасні технології й інженерні рішення Шиндлер гарантують повну безпеку пасажирів;
- надійність - використання мікропроцесорних технологій у системах керування збільшує надійність ліфтових систем;
- продуктивність - нові системи керування Шиндлер збільшують пропускну систему ліфтів у порівнянні з традиційними.
Завдяки науковим дослідженням і розробкам компанія «Шиндлер» почала випуск ліфтів нової модифікації з найсучаснішими системами управління. Але продукція з реалізованими технічними нововведеннями ще не сертифікована в Україні й українські споживачі не мають можливості її придбати. Отже з метою диференціації продукції пропонованої споживачам українському підрозділу корпорації «Шиндлер» потрібно провести сертифікацію нової лінії обладнання в Україні.
Ще один базовий метод, який може використовувати підприємство для укріплення свого становища на ринку, є реклама та стимулювання збуту.
Рекламні кампанії органічно доповнюють стратегії ціноутворення і диференціацію продукції. Реклама, що є всіма можливими формами публічної платної діяльності, вироблюваної конкретною юридичною особою за уявленням і просуванням на ринку ідей, виробів і послуг, є могутнім маркетинговим засобом нецінової конкуренції. У ній особливо яскраво і повно відображається суперництво між підприємствами в адаптації реально існуючого попиту до вже проведеного товару.
Прийнято вважати, що крім реалізації цієї важливої мети, реклама представляє інформацію, яка допомагає споживачам робити осмислений вибір; вона підтримує засоби масової інформації за рахунок часткового їх фінансування (радіо, телебачення, журнали і газети фінансуються частково за рахунок реклами); стимулює зміну продукту і підтримує конкуренцію; забезпечує повну зайнятість, стимулюючи високі рівні споживчих витрат; сприяє розширенню виробництва і, в результаті, приводить до посилення конкуренції за рахунок ослаблення монопольної влади окремих компаній.[33, с. 243-246]