Формування стратегії конкурентної поведінки підприємства на прикладі ТОВ «ШИНДЛЕР»
План реклами, що розробляється, повинен відповідати вибраній базовій стратегії конкуренції. Інакше реклама може не тільки перетворитися на безцільне витрачання засобів, але і в окремих випадках погіршити економічні показники підприємства.[25]
Продукція ТОВ «Шиндлер» спеціалізована та направлена на вузький сегмент споживачів, тому не потребує широкомасштабної реклами. Але підприємство взагалі не використовує рекламні засоби.
Враховуючи специфіку продукції для ТОВ «Шиндлер» актуальним буде використання лише декількох інструментів рекламування в цілях інформування потенційних споживачів, а саме:
ü участь в спеціалізованих виставках та конференціях. Щорічно в Україні проходять міжнародні виставки підйомного устаткування “Lift Expo Ukraine” і “Handlex Ukraine” та ліфтові конференції "Перспективи ринку ліфтів, ескалаторів і канатних доріг в Україні" ;
ü періодичне розміщення реклами в спеціалізованих журналах: "О лифтах и лифтовиках" та "Подъемные сооружения. Специальная техника";
ВИСНОВКИ
Основні висновки та результати, одержані в ході проведеного дослідження, є такими:
.Теоретична база формування поняття «конкурентна поведінка» підприємства залишається нині слабкою: сам термін «конкурентна поведінка» не має однозначного тлумачення, а склад та послідовність етапів розроблення стратегії конкурентної поведінки фірми, які утворюють процес її формування, різними авторами трактуються нарізно.
. На базі даних проведеного дослідження було запропоноване наступне визначення. Конкурентна поведінка - це сукупність дій здійснюваних суб’єктом з метою реалізації певної функції, стосовно своїх конкурентів.
. Конкурентна поведінка фірми на ринку характеризується специфічною комбінацією стратегічних ідей. Існують різні варіанти досягнення успіху в конкурентній боротьбі.
. Вибір стратегії конкурентної поведінки обумовлюється структурою галузі й позицією самого підприємства в цій галузі. Динаміка ринку є могутнім дестабілізуючим чинником при формуванні стратегії конкурентної поведінки, тому дослідження динаміки ринку є необхідною умовою адаптації конкурентної поведінки до особливостей розвитку ринку.
.Визначившись зі своєю позицією на ринку, компанії повинні зайняти одну з двох можливих позицій: атакувати лідерів чи других конкурентів, або ж спокійно прийняти роль послідовників.
. Конкурентна поведінка в різноманітних формах застосовується залежно від обраних методів суперництва. Виділяють дві основні групи методів конкуренції: цінові й нецінові.
. Кожен суб’єкт господарювання підлягає закону циклічності, а отже, проходить певні стадії свого розвитку, кожна з яких має свої характерні особливості і вимагає корегування стратегії діяльності залежно від ситуації, що склалася на ринку та всередині підприємства.
. Підприємство ТОВ «Шиндлер» працює в умовах агресивної конкуренції на молодому динамічно зростаючому ринку з досить високою концентрацією конкурентів та низькою ступеню монополізації. Для нього характерний високий рівень спеціалізації, коло клієнтів обмежене, та характерний високий рівень цін.
.У своїй діяльності фірма максимально залежить від клієнтів і спирається на них. Загальний коефіцієнтом конкурентоспроможності компанії дорівнює -0,32, що за матрицею групового ранжирування конкуруючих фірм відносить підприємство у сектор фірм, що діють у ринковій ніші. Тобто діяльність підприємства сфокусована на ніші, що окреслюється одним географічним сегментом (Україна) та вузьким діапазоном продукції (ліфти та ескалатори).