Стратегічні напрями управління розвитком підприємства
У процесі розробки плану соціального розвитку персоналу в ТОВ «Ветта» слід здійснювати оцінку соціальних наслідків задоволення потреби підприємства в нових висококваліфікованих працівниках, зокрема, за рахунок випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів. На цій основі повинні прийматися рішення з питань соціального розвитку персоналу, наприклад, переведення випускників вищих навчальних закладів на посади фахівців, які використовуються на підприємстві не за призначенням на робочих місцях робітників. Такі соціальні професійно-кваліфікаційні просування працівників підвищують ефективність використання освітнього потенціалу суспільства.
З метою підвищення рівня освітнього потенціалу працівників підприємства ТОВ «Ветта» службою управління персоналу необхідно передбачати систему заходів щодо завершення робітниками обов’язкової в Україні середньої освіти. Для цього на підприємстві слід систематично відбирати серед робітників осіб, які в результаті тих чи інших причин передчасно залишили школу і не одержали загальної середньої освіти, з наступним їх направленням у вечірні загальноосвітні навчальні заклади. Під час навчання таких робітників на підприємстві повинні дотримуватися встановлених чинним трудовим законодавством пільг для осіб, які навчаються без відриву від виробництва.
При плануванні розвитку персоналу в ТОВ «Ветта» значна увага повинна приділятися регулюванню руху персоналу, стабілізації трудового колективу і зниженню рівня плинності кадрів. Досвід соціального планування багатьох підприємств свідчить про його суттєві можливості стосовно зменшення нераціонального руху кадрів, що викликані звільненням працівників за власним бажанням чи за ініціативи адміністрації внаслідок порушення трудової дисципліни тощо. Плинність кадрів негативно впливає на розвиток персоналу, оскільки той, хто має намір звільнитися з підприємства, не заінтересований у проходженні професійного навчання та подальшому професійно-кваліфікаційному просуванні на даному підприємстві.
Необхідно, щоб підприємство ТОВ «Ветта» перейшло на відкриту кадрову політику, тоді забезпечення діяльності підприємства буде здійснюватися залученням зовнішніх фахівців. Така кадрова політика передбачає:
1. можливість швидкої адаптації новачків і легкого включення їх у діяльність організації;
2. сприяє запозиченню нового персоналу;
. часто на посаду призначають запрошеного ззовні фахівця;
. перевагу надають засобам фінансового стимулювання;
. постійний інноваційний вплив нових працівників.
Необхідно щоб кадрова політика підприємства ТОВ «Ветта» з пасивної стала активною, тобто з наявністю планів і прогнозів, а також засобами впливу на конкретні ситуації чи проблеми. Керівництво тоді буде здатне розробляти ефективні програми, процедури відповідно до перспективної стратегії розвитку організації загалом, успішно їх втілювати в життя, вносячи за необхідності корективи.
Для підвищення ефективності формування персоналу підприємства необхідно запровадити на підприємстві кадрове планування.
Концепцію довгострокової, орієнтованої на майбутнє, кадрової політики, яка б враховувала всі аспекти ефективності формування та використання трудових ресурсів на ТОВ «Ветта», можна реалізувати за умови запровадження на підприємстві кадрового планування. Цей метод управління персоналом здатний погоджувати та врівноважувати інтереси роботодавців та найманих працівників.
Сутність кадрового планування полягає в створенні умов для надання людям робочих місць у потрібний момент часу і в необхідній кількості у відповідності з їх здібностями, нахилами та вимогами бізнесу. Робочі місця, з точки зору продуктивності і мотивації, повинні дати можливість працівникам розвивати свої здібності, підвищувати ефективність праці, відповідати вимогам створення гідних умов праці людини і забезпечувати зайнятість. На рис. 3.4 показано місце кадрового планування в системі управління кадровою роботою ТОВ «ВЕТТА».
Впровадження системи кадрового планування здійснюється як в інтересах підприємства, так і в інтересах його персоналу. Для ТОВ «Ветта» важливим є володіння в потрібний час, в потрібному місці, в потрібній кількості і з відповідною кваліфікацією таким персоналом, який потрібний для вирішення завдань підприємства та досягнення його цілей.
Кадрове планування створюватиме мотивацію для більш високої продуктивності праці та задоволення працею. Людей приваблюють в першу чергу ті робочі місця, де створені умови для розвитку їх здібностей та гарантований високий і постійний заробіток. Одним із завдань кадрового планування на ТОВ «Ветта» повинно бути облік інтересів всіх працівників підприємства.
При впровадженні системи кадрового планування керівництву ТОВ «Ветта» необхідно пам'ятати, що кадрове планування тоді ефективне, коли воно інтегроване в загальний процес планування на підприємстві.