Оцінка ефективності розроблених заходів щодо управління розвитком підприємства
Таким чином, за рахунок удосконалення структури управління прогнозований коефіцієнт ефективності управління збільшиться на 11,2% у 2011 порівняно з 2010 роком, що пов’язано з зменшенням витрат на управління.
Удосконалення організаційної структури управління відбудеться за рахунок вдосконалення структури управління персоналом підприємства ТОВ «Ветта», зменшення чисельності персоналу управління з 29 до 22 чол. Відбудеться за рахунок (див. дод. Ж):
поєднання функцій планово-економічного відділу та фінансового відділу в один відділ фінансово-економічної роботи - зменшення на 2 особи;
поєднання функцій бухгалтерії та відділу обліку та звітності в один відділ бухгалтерії - зменшення на 1 особу;
поєднання функцій відділу кадрів та відділу кадрової роботи в один відділ кадрів - зменшення на 2 особи;
реорганізація відділів постачання, склад та транспортування у логістичний відділ - зменшення на 2 особи.
Отже, завдяки впровадженню повноцінного логістичного відділу ТОВ «Ветта» отримає додатковий чистий прибуток у розмірі 684,881 тис. грн.
В цілому по підприємству ТОВ «Ветта» пропонується зменшити чисельність персоналу управління з 29 до 22 чол. Відповідно зменшиться обсяг витрат на апарат управління до рівня 624 тис. грн. За рахунок удосконалення структури управління прогнозований коефіцієнт ефективності управління збільшиться на 11,2% у 2011 порівняно з 2010 роком, що пов’язано з зменшенням витрат на управління.
Висновки і пропозиції
В дипломній роботі було розглянуто стратегічне планування розвитку підприємства, що є однією з основних функцій стратегічного управління. Воно представляє собою процес прийняття управлінських рішень відносно стратегічного передбачення (формування стратегій), розподілу ресурсів, адаптації компанії до зовнішнього середовища, внутрішньої організації.
Управління розвитком підприємства та проектами здійснюваних змін можна представити як циклічний процес, що складається із п’яти основних блоків:
) діагностичний аналіз, під час якого вивчається стан підприємства, та прогноз подій, які його чекають при впливі внутрішніх та зовнішніх, контрольованих та неконтрольованих факторів;
) підготовка, прийняття та реалізація ділових настанов, цілей діяльності;
) стратегічне планування, при якому у відповідності з наміченими цілями формується ієрархія стратегій (ділові, функціональні);
) тактичне планування, яке передбачає розробку та реалізацію оперативних дій;
) управлінський контроль, який включає в себе збір та оцінку даних щодо діяльності підприємства, рішення про проведення ревізії, а далі діагностичного аналізу.
Отже, ТОВ «Ветта» - це торгівельний центр, що займається продажем продовольчих та непродовольчих товарів, надає орендні послуги.
З досліджень дипломної роти можемо зробити висновок, що ТОВ «Ветта» неефективно проводить свою господарську діяльність. Обсяги продажів продукції постійно подають, зменшується чисельність працюючого персоналу, присутні ризики по виплаті зобов’язань та є наявність фінансової залежності від зовнішніх інвесторів. Підприємство за весь період 2008-2010 років має чистий прибуток, але його обсяг зменшується. Рентабельність підприємства за 2008-2010 роки зменшилась на 0,37% хоч і залишається на низькому рівні близько 2% у 2010 р. На підприємстві за 2008-2010 рр. середньорічна вартість основних фондів зросла на 19,6% і стала на кінець 2010 року склала 5711 тис. грн
Фінансові ресурси на підприємстві ТОВ «Ветта» в основному сформовані за рахунок залученого капіталу - 10766 тис. грн., обсяг власних фінансових ресурсів підприємства у 4,5 разів менший - 2382 тис. грн., що є негативним явищем і свідчить про фінансову залежність підприємства від зовнішніх ресурсів. Власні фінансові ресурси підприємства сформовані за рахунок статутного капіталу та резервного капіталу.
Зменшення чисельності персоналу відбулося за рахунок зменшення чисельності рядових працівників на 75 чол. Кількість управлінського складу за 2008-2010 рр. не змінилось і становило 29 чол. В ТОВ «Ветта» у 2010 р. серед працівників переважують жінки (51,1%), працівники віком 31-45 років (51,6%), люди з середньою спеціальною освітою (75,5%) та стажем роботи більше 20 років (60,3%).
Провівши стратегічний аналіз ТОВ «Ветта» відмітимо, що використовуючи свої сильні сторони підприємство може скористатися можливостями для: збільшення ефективності господарської діяльності за рахунок розробці чітких збутових стратегій; розвивати співпрацю з новими торгівельними центрами за рахунок успішного досвіду співпраці з існуючими; удосконалити систему управління кадровими ресурсами за рахунок оптимізації кадрового складу. Підприємство може нейтралізувати існуючі загрози, а саме стримати власних покупців від переходу до конкурента, за рахунок успішної маркетингової діяльності; запобігти спаду обсягів продажу за рахунок розробки і реалізації чіткої стратегії розвитку підприємства. В той же час слабкі сторони підприємства можуть перешкодити скористатися можливостями, а саме: у результаті низької ліквідності існує загроза невиплати по зобов’язанням підприємства; із-за низького рівня власного капіталу та наявності фінансової залежності від зовнішніх запозичень існує загроза спаду господарської діяльності підприємства. Окрім того підприємству найбільше потрібно побоюватися банкрутству із-за можливих виплат по зобов'язанням; появі конкурента, що спроможний запропонувати торгівельному ринку Білої Церкви аналогічну продукцію за нижчими цінами.