Порівняльна характеристика споживачів і особливості рекламних комунікацій в країнах США, Японії, Європи, України
У США цілком спокійно відносяться до прагматизму і уміння продавати . Тут добре сприймають прямолінійну, нав'язливу рекламу "в лоб". Актори в 70 % рекламних роликів дивляться з екрану прямо в очі споживачеві. З традиційних цінностей шануються любов, сім'я, патріотизм. У ціні здоровий спосіб життя - спорт, правильне харчування. Рекламна інформація має бути подана логічно, просто, сильно. Велику роль грає рекламне слово: хороший текст є основою багатьох сюжетів. Американці запам'ятовують рекламні слогани, джингли.
На сьогодні американці створили найбільше у світі товариство споживачів. Значна частина світових виробників товарів і послуг орієнтуються у своїй діяльності саме на жителів США. Та все ж, для досягнення мети рекламні тексти для американської аудиторії повинні відповідати когнітивним установкам потенційних споживачів.
Американець бачить себе оптимістом, постійно демонструє підвищений настрій. Для нього все завжди "о'кей". Американець повний планів і бачить майбутнє в рожевому світлі. З великою готовністю міркує про того, що відбувається навкруги і легко робить висновки. Правда, висновки ці нерідко недостатньо продумані і не вірні. Поведінці американців властива орієнтація на зовнішні ефекти, нарочитість, навіть деяка театральність. Вони прагнуть до того, щоб їх дії завжди з'являлися тільки у вигідному світлі, частенько приписуючи собі невластиві достоїнства і позитивні якості або навіть придумуючи ефектні події. Американцеві необхідно почувати себе в центрі уваги. Часто, вимовивши фразу, американець робить паузу, чекаючи ефекту, який повинні зробити його слова. При цьому вони значною мірою навіювані, легко піддаються умовлянням, приймають позицію авторитетного для них співрозмовника некритично.
Основним недоліком когнітивної картини світу американців є наявність надцінної ідеї, оцінка себе як центру всесвіту. Тривалий період спокійного життя привів до того, що у свідомості американців сформувалося уявлення про себе як про особливий народ - народ, обраний Богом.
Цільова аудиторія реклами ділиться за походженням: афро-американцы, американці латинського походження, американці азіатського походження, корінні американці.
Афро-американцы люблять робити покупки. Основна ставка в рекламі робиться на їх соціальне положення: наклало відбиток довге рабство, закріпило в їх свідомості потребу в постійному самоствердженні, підтвердженні статусу повноправних громадян суспільства. Тому небагаті афро-американцы можуть купувати товари відомих виробників.
Звертаючись до американців латинського походження, реклама намагається в першу чергу зачепити ідеали сім'ї і традицій, дуже значимі для цієї цільової аудиторії.
Реклама, орієнтована на американців азіатського походження, виділяє не особисту вигоду від використання товару, а вигоду для сім'ї або групи. Тут підкреслюються традиції, тривалий досвід роботи. Для цього сегменту важливіше не ціна, а якість товару. Не консерви, а справжні овочі. Не дешеві магазини, а хороші фірмові магазини.
Корінних американців(індійців) залишилося дуже мало, і живуть вони украй бідно, тому не є переважною цільовою аудиторією, проте індіанські імена і символіка активно використовуються в рекламі.
Відмінна риса сучасної Японії - синтез. Японія об'єднала, з одного боку, бурхливий технологічний розвиток, з іншої - крайній консерватизм традиційного суспільства. Будучи сучасним високорозвинутим суспільством і поділяючи з провідними західними країнами усі проблеми масового суспільства, Японія зберігає багато традиційних рис, що роблять дуже своєрідним сам процес розвитку масового суспільства Японії. У сфері соціальних стосунків, разом з манерами і звичаями західного типу, існують звичаї і норми азіатського типу. Щільно забудовані райони, метушня і поспіх міст - азіатські. Але за усім цим - технологія західного типу, що далеко пішла вперед. Технологія і ВНП в Японії на рівні західних, і при всім тім її люди живуть з азіатським почуттям життя.
Синтез проявляється в усіх сферах громадського життя : побутовій, соціальній, економічній. Найвищий рівень життя поєднується з крайнім небажанням, з яким японець витрачає гроші. Традиційний японський "громадський" стиль життя, при якому колектив має найбільший вплив на долю людини, поєднується з украй низьким рівнем прагнення представників молодого покоління бути в товаристві інших людей.