Удосконалення системи управлінської праці та основних напрямків її наукової організації в товаристві
На основі проведеного дослідження діяльності готелю «Писанка» визначимо шляхи удосконалення системи організації управлінської праці.
. Кожний структурний відділ підприємства повинен мати Положення про організацію його роботи, де встановлюються основні завдання і структура даного відділу, основні функції виконавців відділу, права та обов’язки відділу і його керівника, взаємовідносини з іншими підрозділами підприємства тощо. Таким чином в такому Положенні буде визначений чіткий розподіл праці і службових зв’язків між підрозділами і працівниками апарату управління з підготовки, прийняття і реалізації управлінських рішень.
Застосування даних заходів призведе до раціоналізації розподілу праці працівників в апараті управління та підвищить їх продуктивність.
. Удосконалення матеріального та морального стимулювання працівників апарату управління. При виборі форми і системи оплати праці в ТзОВ «Готель-Писанка» потрібно прагнути до того, щоб вони націлювали працівника на підвищення професійної майстерності, пошук нових рішень. У зв’язку з цим можуть використовуватися системи оплати праці, які добре себе зарекомендували і які достатньо висвітлені в сучасній літературі, наприклад, безтарифна, контрактна, єдина тарифна, а також оплата праці, в залежності від участі працівників у прибутку підприємства.
Періодичне преміювання має стимулювати працівників докладати додаткові зусилля, зв’язані з опануванням нової техніки і технології, впровадженням нових форм організації праці, оволодінням суміжними професіями, прийомами роботи тощо, що закладають базу (основу) підвищення продуктивності праці.
Преміювання за підсумками діяльності підприємства в цілому має подвійну силу - стимулювання колективного зусилля для підвищення прибутковості й виховувати персонал у дусі співробітництва з фірмою.
. Підвищення кваліфікації управлінських кадрів. Найбільш прийнятним є шлях заміщення кадрів керівників і фахівців за рахунок висування працівників свого підприємства. Висування своїх працівників на більш високі посади сприяє стабільності кадрів, створює впевненість у членів колективу в можливості росту по службі на своєму підприємстві. У той же час, підбір кандидатів на заміщення посад ззовні, з іншого підприємства чи організації сприяє припливу нових людей і, якщо це передові підприємства - передового досвіду, свіжих думок. Тому підбір і призначення на посади керівників кандидатів з інших підприємств і організацій, як правило, повинні відбуватися шляхом виборів на конкурсній основі. Ефективність цих та інших заходів з удосконалення організації управлінської праці наведена в таблиці 3.1.1.
Таблиця 3.1.1
Ефективність заходів з удосконалення організації управлінської праці у ТзОВ «Готель-Писанка»
Заходи |
Вплив на стан людини |
1. Покращення психологічного клімату шляхом морального ставлення до підлеглих |
Поліпшуються показники діяльності нервової, серцево-судинної, дихальної і м’язової систем; підвищується продуктивність праці |
2. Вибір раціонального освітлення |
Поліпшується якість роботи, зникає головний біль, нормалізується зір |
3. Правильне планування та фарбування приміщень |
Поліпшується стан нервової системи |
4. Покращення інформаційного забезпечення працівників |
Підвищує швидкість прийняття і реалізації управлінських рішень |
5. Удосконалення поділу праці та кооперації |
Більш ефективне виконання поставлених завдань |
6. Удосконалення системи матеріального та морального стимулювання |
Підвищує стимул до високопродуктивної праці |