Удосконалення системи управлінської праці та основних напрямків її наукової організації в товаристві
ТзОВ «Готель-Писанка» повинне досягати ефективності за рахунок розробки і прийняття найбільш раціональних рішень технічних, технологічних, економічних, організаційних, соціальних та інших питань, приймати рішення на основі багатоваріантних розрахунків і неухильно впроваджувати їх у життя. Тоді формування структурних підрозділів апарату управління ТзОВ «Готель-Писанка» буде сприяти ефективності роботи персоналу товариства.
У вирішенні питань нормування управлінської праці особливо важливого значення набуває правильне встановлення меж застосування різних видів нормативів. Досвід показує, наприклад, що недоцільно застосовувати норми у тих випадках, коли неможливо встановити точний обсяг робіт.
Тим часом створення системи, в якій раціонально використовуються, крім простих нормативів, укрупнені, а також норми керованості і норми обслуговування, може стати базою для визначення реального рівня організації праці. Наявність нормативної бази є необхідною умовою для удосконалення системи оплати управлінської праці.
Залежно від характеру вихідних даних, що використовуються, методи нормування управлінської праці об'єднуються в дві групи: методи, засновані на вивченні затрат робочого часу та методи засновані на статистичному аналізі чисельності працівників.
Перша група методів (пряме нормування) означає визначення затрат часу за нормативами і нормами часу на прості, стабільні, що повторюються, роботи. При відсутності нормативів і норм часу, або якщо досягнутий рівень організації праці перевищує передбачений в нормативних матеріалах, а також для робіт, що мають велику специфіку організаційно-технічних умов їх виконання, нормування праці проводиться з використанням дослідницьких методів обробки даних про затрати робочого часу, тобто трудомісткість конкретних робіт з урахуванням специфіки їх організації визначають шляхом безпосереднього вивчення затрат робочого часу інженерно-технічними працівниками і службовцями.
Поряд із прямим нормуванням широке застосування знаходять методи непрямого (опосередкованого) нормування управлінської праці, які базуються на вивченні впливу ряду об'єктивно діючих факторів на обсяг і трудомісткість окремих управлінських робіт.
При застосуванні статистичного аналізу (опосередкованого нормування) чисельність працівників визначається за нормативами чисельності або за нормами обслуговування і керованості, якщо потрібно визначити не тільки загальну чисельність управлінських працівників, але й чисельність по окремих функціях і посадах.
Для апарату управління в цілому і його функціональних підрозділів розраховують нормативи чисельності працівників, що характеризують залежність між обсягом і трудоємністю робіт по функціях управління і числових значеннях виробничих факторів, що впливають на них. Визначення таких нормативів здійснюється на основі обробки статистичних даних із застосуванням методів математичної статистики.
Система управління демонструє високу ефективність не лише тоді, коли менеджери підприємств, які приймають управлінські рішення та встановлюють форми контролю, і працівники, які беруть на себе відповідальність за виконання рішень, діють злагоджено, але й тоді, коли між рівнями управління (інституційним, управлінським та операційним) налагоджений зрозумілий і чіткий алгоритм взаємовідносин. Відсутність такого механізму між рівнями управління знижує управлінську ефективність усієї системи.