Теоритичні підходи до управління поточним функціонуванням операційної системи торговельного підприємства
). та контроль поточноно функціонування системи;
Режим функціонування операційної системи як об’єкта управління є сферою менеджерських проблем, що забезпечують поточне узгодження зовнішніх і внутрішніх чинників дії системи. Це означає, що завдання керування режимом повинні узгоджуватися з перспективними цілями і процедурами керування.
Найчастіше функціонування операційних систем торговельних підприємств будують як сукупність забезпечувальних процесів, основних процесів і оформлювальних. Конкертні питання, що підлягають вирішенню під час управління операційними системами, як правило, охоплюють планування виробничих потужностей, диспетчеризацію, управління матеріально-виробничими запасами, контроль якості, управління і підготовка операцій, управління персоналом, управління фінансами тощо.
Поняття нормального режиму характеризує збіг або достатню наближенність фактичних і планових параметрів операційної системи. Тоді операційний менеджмент вважається ефективним. За життєвим циклом операційної системи нормальний режим характерний для II і III етапів. Система, що функціонує в нормальному режимі, забезпечує максимальну в порівнянні з іншим режимом віддачу. Даний режим передбачає високий рівень операційної потужності, яка характеризує внутрішню спроможність системи забезпечувати необхідну технологічну переробку ресурсів. А також наявність цілей, орієнтованих якість, що фокусуються на задоволенні вимог замовників. Показники якості контролюються на всіх стадіях операційного процесу, а також процесах розробки, проектування та після продажного обслуговування та цілей орінтованих на час, що фокусуються на скороченні строку виконання різних операцій. Це особливо важливо при розробці нових видів послуг, їхньому збуті, реагуванні на зміну споживчого попиту.
Таким чином, процес управління функціонуванням операційної системи торговельного підприємства полягає в підтриманні її нормального режиму функціонування та цілеспрямованого розвитку. Кінцевим завданням управління режимом операційної системи є оптимальне співвідношення почтоної і довгострокової ефективності, а безпосереднім - оптимізація поточної ефективності операціної системи.