Побудова, принцип дії і розрахунок основних параметрів комплексу
Побудова відкритого складу, обладнаного мотовим краном для переробки контейнерів
Склади - це будівлі, споруди і різноманітні пристрої, призначені для приймання, розміщення і зберігання доставлених на них товарів, підготовки їх до споживання та відпуску споживачеві.
Склади є одним з найважливіших елементів логістичних систем. Об'єктивна необхідність в спеціально в облаштованих місцях для утримання запасів існує на всіх стадіях руху матеріального потоку, починаючи від первинного джерела сировини і закінчуючи кінцевим споживачем. Цим пояснюється наявність великої кількості різноманітних видів складів.
У широкому діапазоні варіюються розміри складів: від невеликих приміщень, загальною площею в кілька сотень квадратних метрів, до складів-гігантів, покривають площі в сотні тисяч квадратних метрів.
Функції складів реалізуються в процесі здійснення окремих транспортних операцій. Функції різних складів можуть істотно відрізнятися один від одного. Відповідно будуть різні і комплекси виконуваних складських операцій. У широких межах варіюються і способи виконання однорідних операцій.
В цілому комплекс складських операцій являє собою наступну послідовність:
розвантаження транспорту;
приймання товарів;
розміщення на зберігання (укладання товарів у стелажі, штабелі);
відбірки товарів з місць зберігання;
комплектування і пакування товарів;
навантаження;
внутрішньо-переміщення вантажів.
Сукупність робіт, що виконуються на різних складах, приблизно однакова. Це пояснюється тим, що в різних логістичних процесах склади виконують наступні схожі функції:
тимчасове розміщення та зберігання матеріальних запасів;
перетворення матеріальних потоків;
забезпечення логістичного сервісу в системі обслуговування.
Будь-який склад обробляє, щонайменше, три види матеріальних потоків:
вхідний,
вихідний.
Наявність вхідного потоку означає необхідність розвантаження транспорту, перевірки кількості та якості прибулого вантажу. Вихідний потік обумовлює необхідність навантаження транспорту, внутрішній - необхідність переміщення вантажу всередині складу.
Реалізація функції тимчасового зберігання матеріальних запасів означає необхідність проведення робіт з розміщення вантажів та зберігання, забезпечення необхідних умов зберігання, вилучення вантажів з місць зберігання.
Перетворення матеріальних потоків відбувається шляхом розформування одних вантажних партій чи вантажних одиниць і формування інших. Це означає необхідність розпакування вантажів, комплектування нових вантажних одиниць, їх упаковку, затарювання.
Рис. 2.1. Схема контейнерної площадки, обладнаної мостовим краном
Наукові основи КМА НРТС - робіт при взаємодії з рухомим складом (на залізничному та автомобільному транспорті)
Комплексна механізація та автоматизація навантажувально-розвантажувальних робіт у будь-якій промисловості розглядається як частина загальної проблеми промислового підприємства і охоплює транспортно-технологічні й експлуатаційно-ремонтні операції з підйомно-транспортним і складськими обладнаннями для конкретних видів вантажів і, в першу чергу, на залізничному транспорті.