Основні параметри системи реалізації КМА НРТС - робіт
До основних параметрів механізму підйому відносяться: вантажопідйомність, швидкість підйому гака, режим роботи, висота підйому вантажозахоплювального пристрою.
Рис. 2.2.
Загальний вид мостового крана
Номінальна вантажопідйомність - маса номінального вантажу на гаку або захопно пристрої, що піднімається вантажопідйомної машиною. Швидкість підйому гака вибирають в залежності від вимог технологічного процесу, в якому бере участь дана вантажопідйомна машина, характеру роботи, типу машини і її продуктивності.
Класифікація мостових кранів:
Радіальний кран
Радіальний кран, що обертається відносно однієї зі своїх опор, має довжину прольоту, рівну радіусу кільцевого робочого майданчика, який він обслуговує. Вісь обертання моста закріплена на опорі, змонтованого в центральній частині робочого майданчика і прикріпленою до стелі будівлі. Візок призначена для обслуговування тієї площі кільця, яка менше площі кільця радіусом з урахуванням тих відстаней на які візок не може підходити до ходового провідного візка, що переміщається по кільцевій рейці, до опори.
Хордовий кран.
Хордовий кран так само, як і радіальний, переміщається по одній кільцевій рейці. Ходові колеса закріплені на ходових візках, несиметрично розташованих відносно балок моста. Візок моста призначена для обслуговування меншої площі кільця при тому ж радіусі, як у радіального крану.
Поворотний кран.
Поворотний мостовий кран имеет довжину моста крану, рівну - діаметру кільцевої рейки. Візок, переміщаючись по балках моста, обслуговує велику площу, чим радіальний кран, оскільки може піднімати вантажі в центрі робочого майданчика. У цьому крані ходові візки і переміщаються в протилежні сторони при повороті моста відносно центру кола кільцевої рейки. Ходові колеса так само, як і в інших кранах, мають осі, орієнтовані по радіусу кільцевого робочого майданчика.
Кільцевий кран.
Схема кільцевого крану, переміщуваного по двох кільцевих рейках з радіусом.
Проліт моста крану: L= R max - R min.
Для забезпечення руху коліс зовнішньої і внутрішньою ходових візків без ковзання ходові зовнішні і внутрішні коліс виконують з різними діаметрами або частотою обертання, пропорційною радіусам Rmin і Rmax.
Магнітні крани.
Магнітні крани призначені для підйому і транспортування феромагнітних матеріалів (скрапу, стружки, листового і профільного прокату, виливниць для розливання стали і так далі) Ці крани забезпечені вантажними електромагнітними, підвішуваними на підвісці крюка або траверсі (на гнучкому або жорсткому підвісі), розташованою в подовжньому або поперечному напрямі відносно моста.
Вантажопідйомність магнітних кранів складає від 5 до 40 т, швидкість підйому 14-20 м/хв.
Найбільш поширеними є металоконструкції з листовими тонкостінчатими головними балками і допоміжними фермами, а також двохблокові коробчаті конструкції, що мають високий опір втоми.
Магнітний кран складається з:
v моста з механізмом пересування,
v однієї або двох візків з механізмом підйому і пересування,
v підйомних магнітів і кабіни, що підвішується до металоконструкції моста.
Механізми пересування цих кранів і їх візків не мають відмінностей в порівнянні з механізмами мостових кранів загального призначення. Останнім часом усього більшого поширення набувають механізми пересування кранів з розділеним приводом кожної сторони моста.
Однобалочні мостові крани
Залежно від типу приводу розрізняють однобалочні мостові крани з ручним і електричним приводом.
У ручних підвісних мостових кранах (ГОСТ 7075-80 і ГОСТ 7413-80) як механізми підйому застосовують підвісні ланцюгові талі. Однобалочний опорний мостовий кран складається з моста, виконаного у вигляді двотаврової балки, що спирається на дві кінцеві балки, ручного механізму пересування, що приводиться в рух ланцюгом, і ручного візка з ланцюговим приводом. Вантажопідйомність цих кранів - 5т, проліт - 11.4 м.
Однобалочні мостові крани з електричним приводом поділяються на:
· Опорні;
· підвісні.