Основні параметри системи реалізації КМА НРТС - робіт
Вантажопідйомність опорних кранів - 5 т, проліт - 25.5 м. Вантажопідйомність однобалочних підвісних кранів - 5 т., проліт - 34.8 м. Крани вантажопідйомністю до 5 т обладнані електроталями, керованими з підлоги - на кранах більшої вантажопідйомності встановлюються звичайні механізми підйому мостових кранів опорної конструкції і управляються з нерухомої або рухливої кабіни. Швидкість пересування кранів керованих з підлоги, не перевищує 0.53 м/з. Швидкість пересування кранів, керованих з кабіни, досягає 1 м/с.
Як несуча балка однобалочних кранів підвісної конструкції, застосовують двутавр. У необхідних випадках несучу балку посилюють вертикальною шпренгельной конструкцією і горизонтальною фермою. Балки підвішують до ходових кареток, які переміщаються по підкранових таким, що двотавровим направляє. Половина опорних кареток - приводні. Стикування несучих балок сусідніх прольотів здійснюють за допомогою спеціальних замків що запобіжуть переходу візка на сусідній політ при відкритому замку. Підвісні мостові крани істотно легші за опорні мостові крани тієї ж вантажопідйомності. До того ж вони дозволяють використовувати практично усю корисну площу виробничого приміщення.
Двохбалочні мостові крани
Залежно від типу приводу розрізняють двохбалочні мостові крани з ручним і електричним приводом. Мостові крани бувають:
v з коробчатими, плотностінчатими головними балками,
v з гратчастими головними і допоміжними балками.
Найбільш поширені мостові крани з коробчатими головними балками. Такий кран є конструкцією, що складається з балочного або фермового моста, що спирається на поперечні кінцеві балки, у яких закріплені ходові колеса, що приводяться в обертання механізмом пересувань крану. Міст переміщається по підкранових шляхах (уздовж цеху), укладеним на підкранові балки, що спираються на колони будівлі. По мосту пересувається візок. Апаратура управління розміщується в кабіні. Живлення крану електроенергією здійснюється через головні тролі, розташовані уздовж підкранової балки. Для обслуговування їх на мосту крану є майданчик.
Гратчасті мости кранів виготовляють за допомогою ручного зварювання, а сплошностенчатые - автоматичного або напівавтоматичного зварювання. Візок є конструкцією, що складається із зварної рами, одного або двох механізмів підйому, механізму пересування. Це забезпечує більш рівномірний розподіл тисків на ходові колеса візка. Механізми пересування, як правило, виконуються за схемою з тихохідним валом. Живлення механізмів візка здійснюється за допомогою спеціальних токоведущих шин троллеев або гнучкого кабелю. Вантажопідйомність мостових двохбалочних кранів загального призначення - Q=5.500 т.
Конструкція мостового крану
Рис. 2.3. Схема мостового крана загального призначення
Рис. 2.4.
Схема вантажного візка
Мостові крани (Рис. 2.3) складаються з таких вузлів (Рис. 2.4):
- механізм пересування моста;
- кабіна машиніста крана;
- вантажний візок;
- міст;
- механізм пересування моста;
- вантажозахоплювальний пристрій;
- буфер;
- тролеї;
- підіймальний механізм;
- механізм пересування візка;
- кінцеві балки.
Механізм підіймання у візку - це вантажна лебідка, на барабан якої намотуються канати здвоєного поліспаста. У кранах вантажністю понад 10 т вантажні візки часто обладнують двома незалежними механізмами підіймання: основним, розрахованим на підіймання номінального вантажу масою Q, та допоміжним, розрахованим на швидкісне підіймання вантажів, маса яких близько 0,25Q.
Підіймальний механізм(схема)
Схему підіймального механізму мостового крана зображено на Рис. 2.5.
У цих механізмах застосовують здвоєний поліспаст, який забезпечує вертикальний рух вантажу та рівномірний розподіл навантажень на підшипники барабана і ходові колеса вантажного візка (незалежно від положення вантажу під час підіймання чи опускання).