Проблеми в управлінні персоналом пов’язані з відсутністю сучасної АСУ на підприємстві
Виконаємо аналіз проблемних місць підвищення продуктивності праці та ефективності управління персоналом на об’єкті дослідження. Загальна схема інформаційних потоків на підприємстві при виробництві та реалізації продукції представлена на рис. 2.12.
Потенційні покупці продукції формують замовлення на вид продукції, кількість, асортимент оператору, який знаходиться в експедиції. Замовлення надходить в спеціальний реєстр даних, де накопичується за певний період. Замовлення приймаються та записуються на паперовий носій інформації в спеціальний журнал. В цей журнал додаються постійні покупці, з якими укладені угоди на постачання продукції. Два рази на добу прийнята інформація групується за видами продукції, підраховується загальна кількість замовленої продукції. За нормами закладеними в рецептуру кожного виду продукції підраховується кількість необхідної сировини для виробництва. Складські працівники завчасно за складськими картками перевіряється наявність сировини на складі і надають звіт начальнику виробництва про наявну сировину. В разі відсутності необхідної сировини, замовлена продукція знімається із виробництва, про що попереджається замовник. Пакет замовлень аналізується та затверджується відповідними службами.
Даний процес являється конфліктним. По-перше знижується об’єм продукції для виготовлення, що призводить до зменшення завантаженості обладнання, яке і так працює на половину потужності. По-друге замовник продукції знижує кредит довіри до підприємства, що не може сказатися на прибутку. Адміністрація, знаючи такі можливі ситуації, доручає плановому відділу завчасно готовити спеціальні прайс-листи, де вказується допустимий асортимент продукції на кожен день. Дані заходи знизили кількість конфліктних ситуацій, але повністю не відмінили ймовірність виникнення в будь-який час.
Рис. 2.12 Схема інформаційних потоків виробництва і реалізації продукції
В цей час виникають певні складності, які гальмують процес прийняття рішення про виробництво продукції: проходить деякий час при підрахунках на папері, процес підрахунку кількості сировини непередбачуваний, можливі помилки ручних підрахунків, майстру зміни досить важко орієнтуватися в наданій інформації, так як вона не згрупована.
Затверджений та скоригований пакет замовлень передається на виконання у виробничі підрозділи, із складу виписується необхідна кількість сировини та передається у виробництво, починається процес виробництва. На процесі виробництва зупинятися не будемо, так як в наше завдання дослідження він не входить.
Виготовлена продукція у виробничих цехах пакується та підготовлюється для передачі у відділ збуту. Продукція розміщується на спеціальних візках (вагонетках) в лотках або ящиках. На кожен візок прикріплюється спеціальний ордер в якому вказується параметри виготовленої продукції: номер вагонетки, дата виготовлення, час виготовлення, номер печі, номер бригади, кількість лотків, кількість виготовленої продукції. Після закінчення виробничої зміни майстри заносять інформацію про кількість витраченої сировини та кількість виробленої продукції в інформаційну базу підприємства. Формуються звіти та направляються в бухгалтерію. Оформлена продукція передається на реалізацію в експедицію.
Для підприємства в період фінансової кризи характерні ризики невиконання замовлень покупців унаслідок перебоїв з постачанням сировиною і матеріалами, пов'язаними з дефіцитом грошових коштів. У цих умовах на ділянці збуту і продажів виникає ряд завдань, для вирішення яких важливо діяти оперативно, при цьому адекватно оцінювати наявні ризики і мати в своєму розпорядженні дані для ухвалення правильного рішення.