Організація управління запасами підприємства ВАТ Донецький завод гірничорятувальної апаратури
Ефективність управління запасами має важливе значення, так як здійснює значний вплив на загальну ефективність всієї сукупності засобів, залучених підприємством, а також впливає на загальну ефективність управління оперативним розвитком підприємства в короткостроковій перспективі.
Запаси відносяться до оборотного капіталу підприємства, і грамотне керування цими ресурсами дозволяє ритмічно вести діяльність. Це пояснюється тим, що тривалість обороту основних і оборотних засобів суттєво відрізняється через принципові відмінності за характером участі у виробничому процесі основних та оборотних фондів. Якщо перші неодноразово беруть участь в процесі виробництва, то оборотні активи - один раз, повністю споживаючись в кожному його циклі. Оборот основних засобів вимірюється роками, в той час як активи протягом року здійснюють, як правило, декілька оборотів.
Отже, активи багато в чому визначають загальні темпи і ефективність оперативної діяльності підприємства. Сума, інвестована в кожну з позицій поточних активів, може щоденно змінюватися і повинна уважно контролюватися для забезпечення найбільш продуктивного використання грошових коштів. Мати великі залишки грошових коштів на рахунках досить ризиковано. Наприклад, товарно-матеріальні запаси можуть не користуватися великим попитом, а дебіторська заборгованість не зможе бути інкасована. З іншої сторони, збереження необґрунтовано завищених оборотних активів може виявитися коштовним. Бізнес стане збитковим, якщо запасів продукції виявиться недостатньо.
Управління товарно-матеріальними запасами визначається своєчасними оптимальними об‘ємами замовлень є актуальною тому, що ефективне управління оборотним капіталом веде до збільшення доходів та знижує ризик дефіциту грошових коштів компанії. За допомогою оптимального управління грошовими коштами, дебіторською заборгованістю та товарно-матеріальними запасами підприємство зможе максимізувати норму прибутку та мінімізувати свою ліквідність і комерційний ризик.
Метою роботи є дослідження запасів та оцінка системи управління запасами на підприємстві.
Задачами курсової роботи є:
- визначити сутність та склад запасів підприємства;
- розглянути чинники впливу на формування та використання запасів на підприємстві;
- дослідити розробку системи управління запасами на підприємстві;
Предметом дослідження є процес управління в запасами підприємства.
Об‘єктом дослідження виступає ВАТ «ДЗГА»
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЗАПАСАМИ НА ВИРОБНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
- Сутність та склад запасів підприємства
- Чинники впливу на формування та використання виробничих запасів на підприємстві
- Розподіл системи управління виробничими запасами на підприємстві
- Характеристика підприємства і визначення основних цілей діяльності
- Аналіз фінансової діяльності підприємства ВАТ «ДЗГА»
- Розробка і вибір конкурентної стратегії ВАТ “ДЗГА” за методикою SPASE - матриці
- Система управління запасами та ресурсами на прикладі ВАТ «ДЗГА»