Методологія та наукова база логістики
В умовах переходу до ринкової економіки важливого значення набуває необхідність радикальної зміни структури та методів управління матеріальними потоками, вироблення нових, більш гнучких методів вивчення попиту, виявлення потреби, оптимального використання та розподілу матеріальних ресурсів.
Управління матеріальними потоками завжди було суттєвою стороною господарської діяльності. Порівняно недавно воно набуло статусу однієї з найбільш важливих функцій економічного життя. Основна причина - перехід від ринку продавця до ринку покупця, що викликав необхідність гнучкого реагування виробничих і торгових систем на пріоритети споживача, які швидко змінюються.
Логістика дозволяє істотно скоротити часовий інтервал між придбанням сировини та напівфабрикатів і постачанням готового продукту споживачеві, сприяє різкому скороченню матеріальних запасів, прискорює процес одержання інформації, підвищує рівень сервісу.
Вивчення логістики необхідне для реалізації основних напрямів структурної перебудови галузей національної економіки та державного управління ними.
Логістика переслідує мету попередньої підготовки визначеного товару у визначений час при мінімальних витратах.
Логістика допомагає зекономити час і гроші, що на сьогоднішній день є найголовнішим при веденні власного бізнесу.
Розвиток логістики приводить до системної організованості діяльності по обслуговуванню споживачів, тобто до вимоги строгого взаємозв'язку зусиль співробітників функціональних підрозділів підприємства і застосовуваних ними взаємоузгоджених методів.