Економічне обґрунтування заходів
З таблиці видно, що чистий поточна вартість проекту складе 3937 грн. Це означає, що вклавши 21 404 грн. в розробку і реалізацію проекту системи пошуку, відбору та найму персоналу на ТзОВ «Волиньагропродукт», за рахунок економії коштів, зможемо повернути всі вкладені кошти і отримаємо додатково 3937 грн. економії.
Розрахувавши чистий дисконтований дохід і чисту поточну вартість проекту по періодах, розраховуються інші показники економічної ефективності проекту.
Термін окупності проекту
, (3.7)
де А - періоди з негативною поточною вартістю,
(3.8)
Ток = 5 + 657/1525 = 5,43 місяця.
Це означає, що через 5,43 місяця відновиться початкова вартість проекту незалежно від тимчасової вартості грошей.
Індекс прибутковості
(3.9)
Рентабельність проекту
(3.10)
Індекс прибутковості проекту складе:
ІД = 23363 / 19426 = 1,20
Це означає, що на кожен вкладений в проект системи пошуку, відбору та найму персоналу рубль компанія отримає 1,20 грн. економії.
Рентабельність проекту дорівнює:= 1,20*100% = 120%
Рентабельність 120% за період говорить про його високу ефективність, особливо якщо взяти до уваги те, що розрахункова тривалість проекту становить 9 місяців.
Таким чином, розрахувавши витрати на проект і економію від його реалізації, проаналізувавши різні показники економічної ефективності проекту, ми прийшли до висновку, що пропонований нами проект вигідний організації. Період окупності проекту - 5,43 місяця. Рентабельність проекту становить 120% за розрахунковий період, а чиста економія від проекту становить 3937 грн.
Таким чином, був запропонований проект розробки системи пошуку, відбору та найму персоналу на ТзОВ «Волиньагропродукт». У проекті були враховані особливості діяльності підприємства та вимоги, що пред'являються до кандидатів на роботу, була спланована тривалість проекту, перелік необхідних робіт та їх обсяг.
Розраховано витрати на розробку і реалізацію проекту, розраховано вартість підбору окремих категорій співробітників. І, таким чином, розраховано загальну вартість проекту.
Для доказу практичної значущості проекту проведено розрахунок показників економічної ефективності. У результаті проведених розрахунків доведено економічну ефективність та визначено рентабельність проекту, яка склала 120%.
У 2010 р. робота відділу управління кадрами була спрямована створення ефективної системи управління персоналом, раціональне використання людських ресурсів, створення умов для більш повного виявлення можливостей і здібностей, закладених в особистості, з наступним їх розвитком.
Отже, розроблені заходи по удосконаленню кадрової політики на ТзОВ «Волиньагропродукт» дають результат, що дозволить підприємству досягти поставлених цілей.
Також нами запропоновано створити на підприємстві спеціальні служби з оцінювання кадрового потенціалу. Від цього залежить майбутнє підприємства, його ефективне функціонування. Потрібно працювати на перспективу і стежити за станом кадрового потенціалу шляхом постійного й своєчасного оцінювання.
Ще б я рекомендувала керівництву більше дбати про здоров`я працюючих шляхом нагородження їх за ефективну працю путівками в санаторії, курорти, відпочинкові бази тощо. Дані пропозиції не є важкими для виконання та відносно не дорогими для підприємства. Позитивний ефект від їх впровадження не змусить довго чекати на себе.
Досягнення кінцевої мети кадрової політики передбачає посилення мотивації персоналу шляхом орієнтування працівників на перспективу, координація сумісної роботи працівників відділу кадрів з керівниками всіх ланок.
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
У дипломній роботі ми досліджували одну з актуальних проблем сучасності - управління кадровою політикою на ТзОВ «Волиньагропродукт». Вивчення та аналіз наукових джерел дали нам змогу зробити наступні висновки.
Кадрова політика визначає генеральний напрямок і основні форми роботи з персоналом, а також загальні та специфічні вимоги до нього. Кадрова політика повинна базуватися на наступних принципах: справедливість; послідовність; додержання трудового законодавства; рівність та відсутність дискримінації.
Розробка кадрової політики покладається на вище керівництво організації і кадрову службу.
Основною метою кадрової політики є забезпечення організації персоналом відповідної кваліфікації, в необхідній кількості та у визначений час. Іншими цілями кадрової політики є: