Аналіз ресурсного забезпечення ТОВ «Центрумікс Трейд»
Функціональні завдання, які стоять перед комерційним відділом, раціонально поділити на такі блоки:
· проведення постійного моніторингу ринку ювелірних виробів;
· збір та обробка інформації із зовнішнього та внутрішнього середовища, формування висновків та відповідних рекомендацій;
· розробка заходів і маркетингових стратегій у відповідності до місії та загальної стратегії підприємства;
· формування, узгодження і виконання маркетингового бюджету, контроль за досягненням поставлених цілей.
Ювелірні вироби є відносно специфічним товаром, так як на ринку абсолютних аналогів не існує. В зв’язку з цим особливу увагу при розробці дизайну та інших властивостей прикрас слід приділяти таким вагомим факторам, як загальні тенденції моди, уподобання споживачів, купівельна спроможність, конкурентоздатність самої продукції та безліч інших.
За IV квартал 2007 року та І квартал 2008 року комерційний відділ, проводячи власні дослідження та спостереження, сформував відповідні висновки щодо українського ринку ювелірних виробів. Отже, загальна ситуація для компанії «Центрумікс Трейд» є досить негативною. Очікуються структурні зміни на ринку (поява нових виробників, зміна уподобань споживачів, відміна законодавчих обмежень), що вимагає високої конкурентоспроможності як продукції, так і самої компанії. У відповідності до цього необхідно розробити стратегію розвитку підприємства з урахуванням таких загальних і маркетингових заходів:
· забезпечити високий рівень виробничих потужностей;
· відслідковувати найперспективніші сегменти ринку, розвивати нові напрямки ювелірних виробів;
· підвищувати імідж компанії, проводити рекламні заходи, при цьому приділити увагу високій якості продукції та вітчизняному виробництву;
· налагоджувати комерційні зв’язки з роздрібними мережами, проводити спільні рекламні заходи.
- Комерційний відділ з метою розробки стратегії, планів діяльності та інших заходів збирає та оброблює інформацію як з внутрішнього, так і з зовнішнього середовища. Складність даного процесу пояснюється відсутністю систематичності та стандартизованості інформації, більше того її обсяги надзвичайно великі. В зв’язку з цим функціонування підрозділу невід’ємно пов’язане зі зовнішніми службами, як одними з основних джерел інформації.
З метою забезпечення повноцінного та якісного виконання поставлених маркетингових цілей і завдань на підприємстві «Центрумікс Трейд» формується бюджет. Даний документ розглядає витрати пов'язані зі стимулюванням і забезпеченням планованого обсягу продажу. Підставою для формування даного документа є маркетингова стратегія й план маркетингової активності. Бюджет розділений на статті витрат у відсотковому вираженні (Рис. 2.1.1):
) маркетингові дослідження,
) пряма реклама,
) розробка нових продуктів,
) виставки, маркетингове устаткування,
) корпоративні маркетингові витрати.
Бюджетні статті витрат плануються постатейно й щомісячно. Бюджет витрат комерційного відділу є підставою для планів-графіків співробітництва із внутрішніми й зовнішніми підрядниками, виробництва продукції, збуту (вплив на канали збуту, посередників і забезпечення ресурсами по досягненню цілей у якісному поданні товару й виконанні плану продажу).
Рис. 2.1.1. Бюджет комерційного відділу, %
При аналізі маркетингового бюджету можна зробити наступні висновки: