Стратегічні напрямки соціально-психологічних факторів в управлінні персоналом
По суті справи, мова в запропонованих методах іде про те, який повинна бути філософія й практика управління і на що варто звернути увагу керівництву для підтримки бажаної оргкультуры, тобто такий організаційної культури, що буде підтримувати вироблену стратегії розвитку компанії. Розгляд шляхів формування бажаної організаційної культури припускає сприйняття організації не тільки як техніко-економічної, але і як соціальної стратегії. Вирішальний вплив на процес формування організаційної культури представників вищого керівництва підвищує їхня відповідальність за ті наслідки, які може мати для організаційної культури їхній стиль управління й особливості їх поводження.
Розуміння ролі й значення організаційної культури для успіху в реалізації не тільки короткострокових, але й довгострокових стратегічних цілей і вміння "вибудовувати", вирощувати, формувати бажану оргкультуру є найважливішою умовою успішних організаційних змін.
Щоб оцінити вплив на результативність праці соціально - економічних методів мотивації необхідно реалізовувати їх при незмінності інших складового комплексу стимулювання, зокрема матеріальних стимулів. Таким способом можна буде відстежити ступінь впливу нематеріального стимулювання на продуктивність праці й співвіднести його с впливом матеріального заохочення й вибрати найбільш оптимальної.
У запропонованої ж для ЗАТ «Луга - Нова» поліпшеній стратегії мотивації персоналу визначальними факторами стимулювання будуть стратегія матеріального стимулювання й програма управління кар'єрним розвитком. Методи ж соціально-психологічної мотивації носять допоміжний, хоча і не менш важливий характер.