Інформаційні технології як глобальний засіб побудови інформаційної економіки
Недолік ФС полягає у перевантаженості каналів зв’язку. Концепція «Сервер-клієнт»
ПЗ орієнтовано не тільки на колективне використання ресурсів, але на обробку інформації в місці розташування ресурсу по запитах користувачів.
Робота системи відбувається в такий спосіб: програма-клієнт виконується на комп'ютері користувача та надсилає запит до програми-сервера, що працює на комп’ютері спільного доступу (на сервері). Програма - загальний ресурс обробляється могутнім комп'ютером-сервером і результат повертається користувачу.
інформаційний стандарт управлінський технологія
Застосування технології телекомунікації як властивість СІТЛ
Термін “телекомунікації” (от грецького tele - далеко та латинського communico - спілкуюся) означає можливість спілкування (зв’язку) на відстані. Наявність властивості «на відстані» привносить певні риси в це спілкування, що й відрізняє звичайний обмін інформацією від комунікаційного. Зазначена відмінність породжена вимогою активності обох суб'єктів процесу обміну інформацією, що в теорії та практиці зв'язку викликана необхідністю підтвердження (з різними цілями) прийому та передачі повідомлень. Це істотно ускладнює структуру системи, однак дає незаперечні переваги як у плані надійності, так і ефективності застосування СІТЛ у сфері управління.
Технологія групової взаємодії
У роботі, в процесі виконання проекту керівництву необхідно розподіляти завдання та координувати роботу виконавців, а членам команди надавати інформацію про виконання, готувати та редагувати документи, й робити все це в певні терміни.
Організація робіт, як правило, припускає географічно розподілену структуру виконавців, діяльність яких повинна бути скоординована, а в ряді випадків, і синхронізована. Прикладом синхронізованої дії є нарада, що може проводитися локально (потрібна наявність усіх виконавців у один час і в однім місці) або розподілена (потрібна наявність зв'язку між віддаленими виконавцями в реальному масштабі часу).
Технологія групової взаємодії реалізується програмним забезпеченням групової роботи (групове ПЗ) та підтримує три управлінські функції:
• комунікацію;
• координацію;
• взаємодію.
Технологія концепції баз даних
З появою промислових баз даних, мабуть, основною концепцією СІТЛ стала ідеологія баз даних.
База Даних (БД) - сукупність даних, призначених для машинної обробки, що слугує для задоволення запитів багатьох користувачів, орієнтована на інтегровані вимоги.
СУБД - узагальнений інструментарій для маніпулювання БД, спеціальне ПЗ для забезпечення запитів, підтримки й аналізу даних.
Банк даних - система спеціальним чином організованих баз даних, програмних, технічних, мовних, організаційно-методичних засобів, які необхідні для забезпечення централізованого нагромадження та колективного багатоцільового використання даних.
Властивості БД
Переваги застосування БД у порівнянні з файлами, полягають у властивостях БД: швидкості, доступності, гнучкості, цілісності.
Управління базою даних
Усі зміни, доповнення, надання даних при застосуванні ідеології БД здійснюються тільки централізовано. Тому базою даних треба управляти.
Існує 2 концепції управління:
) підтримка загального інтерфейсу між користувачами та БД. Користатися БД можна тільки відповідно до вимог організації. У цьому випадку застосовується СУБД як узагальнений інструментарій для маніпулювання БД, спеціальне ПЗ для забезпечення запитів, підтримки й аналізу даних;
) концепція адміністрування БД, тобто управління засобами бази даних. У цьому випадку необхідно знати та враховувати застосовувану ОС, ПО, організаційне забезпечення , технічне забезпечення, мережі, прикладне ПО. Крім того необхідно глибоке знання організації та розв'язуваних нею задач).
Додаткові задачі управління БД: забезпечення таємності (не кожен користувач повинний мати доступ до всіх даних), захист цілісності (перевірка деякого роду обмеження даних), синхронізація (забезпечення захисту від порушень несуперечності даних, що є наслідком квазі одночасних операцій над деяким елементом даних), захист від відмовлень і відновлення БД (повинні бути передбачені засоби, що забезпечують регулярне створення копій бази даних для її відновлення після усунення збоїв устаткування чи помилок програмного забезпечення) [Л. 17].