Інформаційні технології як глобальний засіб побудови інформаційної економіки
Порівнявши сказане з викладеним у попередньому розділі, можна сказати, що всі ці задачі комплексно можна вирішити тільки за структурою «сервер-клієнт».
По такій структурі реалізовані Internet- і Intranet-технології, розглянуті далі.
. Internet- і Intranet технології
В одному зі своїх виступів засновник компанії Microsoft, сама багата людина на планеті, Білл Гейтс сказав: «ДО 2012 року на ринку залишаться два види компаній: ті, хто в Інтернеті, й ті, хто вийшов з бізнесу». Здається, що сказано сильно, однак досить вірно.
Інтернет (англ. Internet - між мереж) - гігантська всесвітня комп'ютерна мережа, що поєднує десятки тисяч мереж усього світу. Її призначення - забезпечити будь-якому бажаючому постійний доступ до будь-якої інформації. Саме можливість пошуку та перегляду інформації є основною причиною виникнення Інтернету.
Архітектура клієнт-сервер, заснована на Web-технології.
Нова архітектура називається інтранет-архітектурою клієнт-сервер, заснованої на Web-технології.
Це підсумок досліджень і розробки в області додатків глобальних мережних технологій Інтернет для локальних мереж. Це третій етап еволюції обчислювальних систем. Суть: повернення до сервера ряду функцій, що були винесені за межі центральної ЕОМ раніш. Базисом є Web-технологія, що прийшла з Інтернет.
Відповідно до Web-технології на сервері розміщаються так називані Web-документи (ВД), що візуалізуються й інтерпретуються програмою навігації, що функціонує на робочій станції (Web-браузером).
Логічно Web-документ являє собою гіпермедійний документ, що поєднує посилання на різні Web-сторінки, кожна з яких може містити посилання на інші об'єкти. Фізично Web-документ (ВД) являє собою текстовий файл спеціального формату, що містить посилання на інші об'єкти і Web-документи, розташовані в будь-якому вузлі мережі. ВД реально включає тільки одну Web-сторінку, але логічно може поєднувати будь-яку кількість таких сторінок, що належать різним ВД.
Технологія служби «Підприємства-Бізнес-Інтернет»
Створення своєї Web-сторінки як засіб просування на ринок, вигідно з багатьох точок зору: прискорений, оперативний обмін інформацією - поліпшення іміджу, скорочення витрат на рекламу, на пошук клієнтів, оформлення договорів.
Низька вартість доступу - доступ до комерційних і некомерційних служб закордоном.
Дешевий і конфіденційний глобальний зв'язок дозволяє створювати філії по усьому світу.
Фірми-виробники на своїх Web- сторінках знайомлять клієнтів із продукцією.
1.3.8 Застосування технології інтелектуалізації даних
Аналітичні системи
В індустрії інформаційних технологій популярна напрям Data Warehousing (DW), що реалізується в архітектурі клієнт-сервер і радикально спрощує пошук необхідних даних у гігантських БД [Л. 6, 7]. Деякі компанії вже продають інструментарій для побудови таких систем, а інші - успішно їх розробляють і впроваджують. Як правило, мова йде про програмні засоби підтримки прийняття рішень.
В області створення інформаційних технологій завжди існували два основних напрямки, що взаємно доповнюють один одного:
- орієнтовані на оперативну обробку даних і
- - призначені для аналітичної роботи з інформацією.
Оперативні - технології оперативної обробки транзакцій (OLTP, On-Line Transaction Processing). Транзакція - разовий прогін програми або її частини. Сюди відносяться задачі управління банківськими рахунками, обліку матеріальних цінностей, інформаційно-пошукові системи тощо.
Аналітичні технології призначені для задач аналізу (OLAP, On-Line Analytical Processing) і підтримки прийняття рішень (DSS, Decision Systems). До задач аналізу відноситься створення рекомендацій на майбутнє, прийняття керівництвом стратегічних рішень і ін. Користувачів такої технології називають аналітиками.
Відповідно до статистики, у кожній організації використовується в середньому 3 різних СУБД. Для надання користувачам єдиного погляду на корпоративну інформацію незалежно від того, де вона фізично зберігається, слугує технологія Data Warehouse .
Основна мета DW - створення єдиного логічного представлення даних, що містяться в різнотипних БД, чи, іншими словами, єдиної моделі корпоративних даних. Вона базується на понятті інформаційного сховища.