Рекомендації щодо покращення системи управління та стимулювання праці персоналу на підприємстві з застосуванням ЕОМ
Поглянувши на середній профіль психологічної атмосфери у колективі ПП “Глобус” можна чітко сказати, що даний колектив являється доволі проблемним, показники колективної роботи занадто низькі, а керівництву даної організації потрібно терміново вживати заходів щодо покращення психологічного клімату між працівниками.
Ознайомившись із даними таблиці 2.7 і 2.8 можна зробити висновки, що перший досліджуваний колектив є більш стійким до різних несприятливих умов, у ньому проглядається колективістський дух: даний колектив формувався роками, кожен працівник працює пліч-о-пліч з перевіреними роками досвідченими колегами.
А у другому досліджуваному колективі, навпаки, зовсім інші результати тому, що в організацію прийшов новий керівник, з іншим, більш жорстким стилем управління, ніж у попередника, почалася спостерігатися хвиля звільнень, на робочі місця прийшли нові, недосвідчені молоді співробітники.
Вивчивши соціально-психологічний клімат у колективі й адміністративне управління ПП “Елліс” були сформовані вищезазначені дієві рекомендації щодо покращення системи управління персоналом. Наступним кроком щодо впровадження нововведень (рекомендацій) стало усне опитування працівників, яке заключалося в тому, як персонал ставиться до запропонованих дій на майбутнє, а також було запропоновано відповісти на запитання в анкеті (див. додаток 5). В анкетуванні брали участь працівники усієї організації.
Дані обробили і винесли на загальний огляд у вигляді рисунка.
Рисунок 2.4. Результати опитування персоналу до нововведень
Рисунок 2.5. Результати опитування персоналу після нововведень
Як видно з Рисунка 2.4 і 2.5 до впровадження нововведень 50 відсотків працівників рахувало, що система управління у ПП “Елліс” ефективна, інші ж працівники вважали навпаки, що у системі управління дуже багато недоліків. Після закінчення експерименту кількість задоволених управлінням організацією зросла до 85 відсотків. Це свідчить про те, що організація взяла вірний напрям на удосконалення управлінської діяльності і вже відчутні наслідки покращення в усіх її підрозділах.
Після виконання дій, спрямованих на покращення системи управління персоналом було виявлено тенденцію до підвищення трудової діяльності працівників, покращення соціально-психологічного стану у колективі, зменшення конфліктних ситуацій між підлеглими і керівниками підрозділів тощо.
ВИСНОВКИ
Підсумовуючи все вище сказане можна зробити висновок, що в сучасних умовах функціонування підприємств робота з кадрами повинна набути системності та завершеності на основі комплексного вирішення кадрових проблем та впровадження нових та вдосконалення існуючих форм та методів кадрової роботи. Сучасний етап політичного і економічного розвитку не може обійтися без енергійних, творчо мислячих керівників, що вміють аналізувати ситуацію, чітко формувати цілі та виявляти альтернативи, володіти методами їх об'єктивної оцінки, брати на себе відповідальність в складних ситуаціях.
У даній роботі досліджена сутність поняття управління персоналом з точки зору найбільш важливих його аспектів, що дало змогу об’єктивно дати йому своє визначення.
У відповідності до наукової мети та завдань дослідження, були зроблені наступні висновки:
. Персонал підприємства являє собою сукупність його працівників (постійних і тимчасових, кваліфікованих і некваліфікованих), що працюють по найму та мають трудові відносини з роботодавцем.
. Саме персонал зараз являється однією з найголовніших запорук успіху будь-якого підприємства, проте для того, щоб повністю використовувати потенціал наявних трудових ресурсів необхідно оволодіти мистецтвом управління персоналом. Побудова ефективної системи управління персоналом, вдалий вибір концепції, методів та стилю управління, все це проектується на результат діяльності підприємства та отримання ним прибутків.
. Система управління персоналом є складним механізмом, між елементами якого існує тісний та нерозривний взаємозв’язок. Кожна її складова повинна бути глибоко вивчена та вміло скерована на практиці. Всі аспекти, що входять в діапазон починаючи від визначення потреби підприємства в кадрах, закінчуючи системою їх внутрішньо-організаційного розвитку мають бути глибоко виваженими та продуманими.
. У ході дослідження було проведено розрахунок основних фінансово-економічних показників діяльності приватного туристичного підприємства ПП “Елліс” за 2010-2011рр., зокрема розраховані показники ліквідності, фондовіддачі тощо. Проведено детальний аналіз цих показників.
5. За результатами проведеного аналізу було встановлено, що протягом досліджуваних років дане підприємство має достатньо високі показники фінансово-господарської діяльності. Підприємство є фінансово стійким, прибутки його зростають, що свідчить, зокрема, про високу ефективність його менеджменту.