Методичні підходи до оцінювання ефективності управління розвитком підприємства
Для визначення вартості бізнесу використовуються традиційні методики, а саме:
· Модель дисконтованого грошового потоку;
· Модель економічного прибутку;
· Модель оцінки опціонів та інше.
Підсумовуючи вищезазначене, необхідно відмітити, що незважаючи на різноманітність інструментарію управління розвитком, більшість вітчизняних підприємств використовують традиційні фінансові показники та моделі. Звичайно, це не може не позначитися на ефективності управління цим складним соціально-економічними явищем. В основі традиційної технології управління розвитком підприємства лежить формула розрахунку доданої вартості (економічного прибутку) та фінансові коефіцієнти іммобілізації капіталу.
На наш погляд, жодний з існуючих підходів вимірювання не дає можливості найбільш точно та коректно оцінити рівень ефективності управління розвитком підприємства. Існує необхідність формування нової методики оцінювання ефективності управління розвитком, яка включатиме основні елементи наведених підходів в залежності від характерних особливостей понять «розвиток» та «ефективність управління». Базуючись на наведеній чотиривимірній моделі розвитку, в основу методики буде закладено наступне:
· Формулювання цілей розвитку на основі потребного підходута їх оцінювання за допомогою методики Петухова Р.М
.;
· Оцінювання способу досягнення цілей методиками оцінки ефективності управління (цільовий підхід
);
· Оцінювання витрат економічних ресурсів на досягнення цілей методиками оцінки загальної ефективності діяльності (витратний підхід
);
· Оцінювання часових витрат на основі підходу вартості бізнесу
.