Інтегрована оцінка ефективності управління розвитком підприємства
Відповідні розрахунки мали бути сформовані в 2007 році, тобто за прогнозованим розвитком балансова вартість на даний момент має відповідати значенню 31,5 млн. грн. В реальному становищі, балансова вартість підприємства становить 34752,7 тис. грн, що на 10,3% більше від прогнозу.
Рисунок 2.3.4 Динаміка реальної та прогнозованої балансової вартості
Отже, відповідно до підходу оцінювання ефективності на основі вартості бізнесу, розвиток підприємства ТОВ «Центрумікс Трейд» є відносно успішним та ефективним, однак дана оцінка є обмеженою, так як не розглядає напрямки розвитку та способи досягнення цілей, а формується на значних припущеннях щодо впливу факторів зовнішнього середовища.
Відповідно до складності та багатогранності поняття «розвиток» інтегрована оцінка ефективності його управління складатиметься з агрегованих значень окремих методик оцінювання і формуватиме єдину чотиривимірну матрицю розвитку.
Отже, вимір розвитку «ціль» характеризуватиметься якісним станом розвитку за методикою Петухова Р.М., а саме:
«Спосіб», як параметральна характеристика розвитку, відображається оцінкою ефективності управління, як основним інструментом інтерпретації ресурсів у встановлені цілі. Узагальнений рівень ефективності системи управління становить 0,34:
Рисунок 2.3.6 Рівень ефективності системи управління
«Витрачені ресурси» на досягнення поставлених цілей характеризуються загальною ефективністю діяльності підприємства, рівень якої на підприємстві ТОВ «Центрумікс Трейд» відповідає значенню 0,56:
Рисунок 2.3.7 Рівень загальної ефективності діяльності
На основі підходу вартості бізнесу, можна з’ясувати, в який момент підприємство досягло запланованого стану і скільки часу збережено до запланованого моменту цього досягнення.
Так, очікувалось, що вартість підприємства «Центрумікс Трейд» на кінець 2010 року становитиме 31,5 млн. грн., однак воно досягло запланованої вартості на півроку раніше, що при п’ятирічному плануванні свідчить про ефективність розвитку на рівні 1,10.
Підсумовуючи проведене дослідження, слід відмітити, що ефективність управління розвитком підприємства відповідає задовільному рівню, але має тенденцію до погіршення, що особливо стосується системи управління та екстенсивності діяльності. Необхідно також додати, що потенційні можливості підприємства суттєво скорочуються, що в свою чергу, становить значну загрозу подальшій діяльності та збалансованому розвитку компанії. В такій ситуації основним джерелом підвищення та забезпечення успішного розвитку залишається система управління, яка має значний потенціал до покращення своєї ефективності.
Напрями підвищення ефективності управління розвитком підприємства