Моделювання розвитку підприємства на засадах ефективного управління конкурентоспроможністю та економічною безпекою підприємства
Отже, для досягнення запланованих значень параметрів розвитку необхідно вжити заходів для вирішення вищезазначених проблем (№1-8). Необхідно відмітити, що по мірі досягнення максимальної ефективності розвитку, вплив проведених заходів неухильно зменшується в зв’язку з діяльністю підприємства на межі своїх можливостей.
Подальший розвиток ТОВ «Центрумікс Трейд» має забезпечуватись вирішенням наведених аспектів саме в цій послідовності, що дасть можливість забезпечити найвищу ефективність їх вирішення, економію ресурсів, зусиль та часу. Більше того, таке різностороннє проведення заходів створить внутрішню збалансованість та стійкість компанії до окремих проблем діяльності.
Відмітимо, що окрім ефективності управління, рівень конкурентоспроможності підприємства є також незадовільним, а вирішення наведених проблем дасть можливість значно покращити стан підприємства на ринку. За умови складності розрахунків можливого приросту конкурентоспроможності, її оцінку можна інтерпретувати як геометричну фігуру (піраміду), яка слугуватиме кількісною мірою стабільності конкурентного стану підприємства (рис. 3.2.3). Саме стійкість геометричної фігури характеризує відповідність потенціалу підприємства займаній частці ринку.
Рисунок 3.2.3. Графічна інтерпретація конкурентоспроможності
Отже, з наведеного рисунку видно, що теперішній рівень конкурентоспроможного потенціалу компанії відповідає займаній частці ринку (піраміда є стійкою). Однак, за умови виконання плану, а саме досягнення 5% ринку, можливостей підприємства буде недостатньо для їх утримання, що створить значні загрози для всієї діяльності.
При проведенні комплексного покращення діяльності за визначеними напрямками (Таблиця 3.2.4) очікується суттєве зростання потенційних можливостей, що слугуватиме успішному розширенню компанії на ринку.
Так, при побудові графічної інтерпретації підприємства з врахуванням плану та прогнозованих результатів вдосконалення рівень конкурентоспроможності буде відповідати задовільним значенням (відносна стійкість піраміди):
Рисунок 3.2.4. Графічна інтерпретація планового рівня конкурентоспроможності підприємства
Загалом проведення запланованих заходів дасть можливість покращити не тільки рівень конкурентоспроможності, а і загальну ефективність управління розвитком підприємства, про що свідчать результати чотирифакторної матриці та інтегрований показник розвитку.
Так, очікується, що рівень ефективності управління розвитком після проведення заходів становитиме:
(3.2.3)
Так, ефективність управління відповідає вдалому використанню ресурсів в розрізі часових витрат, тому певною мірою, ефективність використання часу забезпечується системою управління. Ефективність діяльності та розвитку не характеризується такою ж збалансованістю. Це свідчить про суттєвий вплив запропонованих заходів на підприємство в короткостроковій перспективі, а довгостроковий розвиток підприємства може покращитися лише після тривалого систематичного виконання оптимізуючих заходів.
Необхідно зауважити, що досягнення максимально ефективного розвитку майже неможливе в сучасних умовах середовища, та ринку зокрема. Однак, використавши програму запропонованих заходів, керівництво компанії підвищить ймовірність зміни характеру розвитку на інтенсивно-прогресивний.